V pražské hromadné dopravě nás čeká v srpnu hned několik menších a dočasných výluk. Týká se to úseků:

  1. Výtoň – Sídliště Modřany
  2. Čechovo náměstí – Koh-i-noor
  3. Kobylisy – Sídliště Ďáblice
  4. I. P. Pavlova – Náměstí Bratří Synků
  5. Náměstí Míru – Koh-i- noor
  6. Anděl – Sídliště Řepy
Foto: www.dpp.cz
Foto: www.dpp.cz

 

Přehled všech omezení pražské dopravy


1. Od pondělí 11. 8. do čtvrtka 14. 8. 2014, vždy od 20:45 hod. do 4:45 hod. následujícího dne, a v sobotu 16. 8. 2014 od 8:00 hod. do 16:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Změny tras tramvajových linek:
Linka č. 3 bude ve směru od Kobylis ze zastávky Výtoň odkloněna přes zastávky Albertov, Náměstí Bratří Synků, Nuselská radnice a Pražského povstání do zastávky Vozovna Pankrác, kde bude ukončena. Linky č. 17 a 52 budou ve směru z centra ze zastávky Výtoň odkloněny přes Albertov do zastávky Otakarova, kde budou ukončeny (nástupní zastávka Náměstí Bratří Synků).

Změny tramvajových zastávek:
V době jednotlivých výluk bude v ulici Svobodova dočasně zřízena pro oba směry zastávka Výtoň. V době jednotlivých výluk bude již zavedená linka náhradní autobusové dopravy X17 v trase Sídliště Modřany/Levského – Nádraží Braník prodloužena na Výtoň. V denním provozu bude v jednotlivých termínech zavedena také náhradní autobusová doprava X3 na trase Nádraží Braník – Výtoň.

2. V sobotu 16. 8. a v neděli 17. 8. 2014, vždy od 8:00 hod. do 20:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Čechovo náměstí – Koh-i-noor.

Změny tras tramvajových linek:
Linka č. 26 bude ve směru z Divoké Šárky zkrácena do zastávky Kubánské náměstí. Náhradní doprava nebude zavedena.

3. V neděli 17. 8. 2014 od 7:30 hod. do 13:30 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Kobylisy – Sídliště Ďáblice.

Změny tras tramvajových linek:
Linka č. 10 bude ve směru z centra ze zastávky Kobylisy vedena do zastávky Vozovna Kobylisy, kde bude ukončena. V trase Kobylisy – Sídliště Ďáblice bude zavedena náhradní autobusová doprava X10.

4. V noci ze čtvrtka 21. 8. (23:00 hod.) na pátek 22. 8. 2014 (5:00 hod.) bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku I. P. Pavlova – Náměstí Bratří Synků.

Změny tras tramvajových linek:
Linka č. 11 bude v úseku I. P. Pavlova – Náměstí Bratří Synků odkloněna přes zastávky Náměstí Míru, Jana Masaryka, Vršovické náměstí, Bohemians a Otakarova. Linka 56 bude v úseku Karlovo náměstí – Otakarova odkloněna přes Albertov a Ostrčilovo náměstí. Na trase I. P. Pavlova – Bruselská – Náměstí Bratří Synků bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X11. Na trase Lazarská – I. P. Pavlova – Bruselská – Otakarova bude v nočním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X56.

5. V sobotu 23. 8. (od 6:00 hod. do 22:00 hod.) a v neděli 24. 8. 2014 (od 6:00 hod. do 20:00 hod.) bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Míru – Koh-i- noor.

Změny tras tramvajových linek:
Linka č. 22 bude ve směru z centra ze zastávky I. P. Pavlova odkloněna přes Bruselskou do zastávky Otakarova, kde bude ukončena (nástupní zastávka Náměstí Bratří Synků). Linka č. 26 bude ve směru z Divoké Šárky zkrácena do zastávky Kubánské náměstí. V termínech výluk bude již zavedená linka náhradní autobusové dopravy X22 v trase Nádraží Hostivař – Kubánské náměstí prodloužena přes Koh-i-noor a Náměstí Míru na I. P. Pavlova.

Změny zastávek autobusů:
Pro linku 135 bude přemístěna zastávka Náměstí Míru (směr Chodov) ze společné zastávky s tramvajovými linkami k chodníku před křižovatku náměstí Míru s Americkou ulicí.

 

6. V sobotu 23. 8. 2014 od 8:00 hod. do 13:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Anděl – Sídliště Řepy.

Změny tras tramvajových linek:
Linka č. 9 bude ve směru od Spojovací ze zastávky Arbesovo náměstí odkloněna přes zastávky Anděl (v ulici Nádražní) a Na Knížecí do zastávky Smíchovské nádraží, kde bude ukončena. Linka č. 10 bude ve směru od Sídliště Ďáblice ze zastávky Zborovská odkloněna přes zastávky Anděl (v ulici Nádražní), Na Knížecí, Křížová a Laurová do zastávky Radlická, kde bude ukončena. Linka č. 16 bude ve směru od Lehovce ze zastávky Zborovská odkloněna přes zastávky Anděl (v ulici Nádražní), Na Knížecí a Smíchovské nádraží do zastávky Hlubočepy, kde bude ukončena. V trase Na Knížecí – Anděl – Sídliště Řepy bude zavedena náhradní autobusová doprava X9. Od soboty 23. 8. od 13:00 hod. do neděle 24. 8. 2014 17:00 hod. navazuje obousměrné přerušení tramvajového provozu již pouze v úseku Vozovna Motol – Sídliště Řepy.

Změny tras tramvajových linek:
Linky č. 9, 10, 58 a 59 budou ve směru z centra ukončeny v zastávce Vozovna Motol (nástupní zastávka pro směr do centra bude Hotel Golf). Náhradní autobusová doprava X9 bude zavedena v trase Sídliště Řepy – Vozovna Motol – Hotel Golf (jen výstupní).