Rada městské části Praha 2 na svém jednání udělila záštitu novoročnímu ohňostroji v Praze a souhlasila s jeho uspořádáním na pozemku městské části, konkrétně v oblasti Bastionu. Novoroční ohňostroj ponese jméno Praha božská. Nejlepší podívaná na novoroční ohňostroje bude od Kongresového centra, z Vyšehradu, Nuslí, Nuselského mostu.

Počítačová simulace podoby ohňostroje:

Svým rozhodnutím tak zároveň podpořila kampaň organizátorů ohňostroje s názvem „Nebudu střílet“, která se věnuje rizikům amatérského používání pyrotechniky a dopadům na život a zdraví lidí i zvířat.

 

Kalendář MilujuPrahu 2020 můžete objednávat na http://bit.ly/kalendar2020

„Jsme si jisti, že většinu Pražanů obtěžuje celodenní, amatérské odpalování pyrotechniky, které probíhá většinou nekontrolovaně a je tak velkou psychickou zátěží pro malé děti i zvířata. Patnáctiminutové organizované představení profesionálních pyrostrůjců v tomto ohledu považujeme důstojnou oslavu Nového roku, která k evropským i světovým metropolím neodmyslitelně patří,“ vysvětluje místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy a oblast financí a investic Jan Korseska.

Novoroční ohňostroj v kalendáři Miluju Prahu 2020 – objednávejte na eshopu Miluju Prahu

Přestože vedení magistrátu v srpnu jednomyslně odsouhlasilo, že budou letošní oslavy příchodu nového roku bez ohnňostroje, rozhodli se organizátoři minulých ročníků tuto tradici zachovat. Uspořádali tedy sbírku na transparentním účtu a hledali záštitu některé městské části. Na konec se jim podařilo dohodnout s Prahou 2. Organizátoři získali podporu městské rady i místo pro bezpečné odpáléní ohňostroje. Ohňostroj se bude odpalovat z bastionu nedaleko Karlova – tedy kostela svatého Karla Velikého.

Oragnizátoři ohňostroje z obecně prospěšné společnosti Ohňostroj pro Prahu prosí příznivce, aby přispěli na sbírku, která umožní uspořádat řádný novoroční ohňostroj.

Číslo transparentního účtu spolku Ohňostroj pro Prahu: 2301702478/2010

Ohňostroj – Foto: Marek Kijevský

“Jsme přesvědčeni, že řádný profesionální ohňostroj patří k novoročním oslavám na celém světě. Součástí příprav ohňostroje je i kampaň NEBUDU STŘÍLET, která má vést k tomu, aby lidé zvážili odpalování amatérské pyrotechniky během silvestrovské noci, která zatěžuje zvířata, děti i seniory.

Nová kniha Davida Černého Nová tajemství Prahy – http://bit.ly/NovaTajemstviPrahy