Trenér brankářů AC Sparta Praha Pavel Srníček zemřel v úterý 29. prosince ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě. Bývalý reprezentační brankář podlehl následkům srdeční příhody. Bylo mu 47 let.

„S hlubokým smutkem oznamuji, že zemřel bývalý hráč Newcastlu United Pavel Srníček,“ napsal Srníčkův agent Steve Wraith na Twitter. V rozhovoru pro BBC pak potvrdil, že poslední lékařská vyšetření odhalila „nevratné poškození mozku“ a Srníček byl následně odpojen od přístrojů. „Pavel odešel v úterý odpoledne v přítomnosti své rodiny,“ dodal.

Trenér brankářů pražské Sparty Pavel Srníček ležel v nemocnici v kómatu po zástavě srdce. Rodina požádala příznivce anglického klubu Newcastle, aby skandovali o poločasové přestávce heslo Pavel is a geordie, aby tak podpořili vážně nemocnou fotbalovou legendu. Pavel Srníček chytal v Newcastlu mezi lety 1991 – 1998 a v sezoně 2006-7 zde také ukončil karieru. Za anglický klub odchytal Pavel 189 zápasů. Bývalý hráč Newcastlu a asistent trenéra Terry McDermott prosbu rodiny podpořil a vyzval 52 tisíc fanoušků, aby Pavla Srníčka podpořili.

pavel is a geordie Největší hvězda Newcastlu Alan Shearer Terryho tweet přeposlal a doplnil výzvou pro fanoušky: “Zpívejte pro Pavla.” 

50 tiscí fanoušků Newcastlu vyslyšelo přání rodiny a skandováním "Pavel is a geordie" podpořili Pavla Srníčka
50 tiscí fanoušků Newcastlu vyslyšelo přání rodiny a skandováním “Pavel is a geordie” podpořili Pavla Srníčka

Fanoušci přání rodiny i klubových legend vyhověli a o poločasové přestávce se stadionem St. James’ Park neslo hromové „Pavel is a geordie!“

 

Sedmačtyřicetiletý Srníček zkolaboval při běhu v Bohumíně, kam přijel za rodinou. Podle jeho agenta Stevea Wraitha se mu na dvacet minut zastavilo srdce a po převozu do nemocnice byl bývalý brankář Ostravy, Newcastlu, Sheffieldu Wednesday, Brescie, Portsmouthu, West Hamu a Beiry Mar uveden do umělého spánku. Novináři s Daily Mirroru mluvili s Pavlem Srníčkem jen pár dní před nešťastnou srdeční příhodou.  Pavel Srníček zemřel v ostravské nemocnici ve 47 letech.