Po staletích, kdy byla považována za ztracenou, se v Praze podařilo objevit alchymistickou laboratoř, kterou nechal zřídit osobně císař Rudolf II. Stalo se tak během povodní v roce 2002, když se před domem Rabbiho Löwa propadla na několika místech dlažba.

Podívejte se nareportáž, která vznikla ve spolupráci s youtube kanálem badatele .net.

Vodní živel odhalil několik skrytých chodeb, které ve středověku vedly z tohoto domu například na Staroměstskou radnici. Ve sklepení se podařilo objevit i pozůstatky alchymistické laboratoře, kterou nechal zřídit osobně císař Rudolf II.

Foto: David Černý – MilujuPrahu.cz

Dům v Haštalské ulici spadal pod královskou korunu a sídlila v něm lékárna s bylinkami už nejméně o sto let dříve. O tom, že se v podzemí domu na příkaz císaře děly velmi podivné věci, které si tehdy lidé nemohli vysvětlit, svědčí jedna legenda. Podle ní z domu vybíhalo ohnivé kozí spřežení a hnalo se ke Staroměstskému náměstí, kde se otočilo a stejnou rychlostí uhánělo zpět. Kdo mu neuhnul, padl k zemi omámený či mrtvý.

Virgule a baňky sloužily pro výrobu kamene mudrců a elixíru lásky Foto: David Černý – MilujuPrahu.cz

Nemohly to být nezamýšlené důsledky nepovedeného pokusu, který skončil detonací? Co všechno odhalil důkladný archeologický průzkum.