Umělecké dílo je od konce října neodmyslitelně spjato s Národní třídou. Je totiž součástí nového komplexu Quadrio, obchodního a kancelářského centra. Hlavu natočili a do redakce poslali pomocí našeho partnerského projektu NatocVideo.cz Petr Kubala,. Zdeněk Polej. Natáčeli také Kristina Mejstřík, Whatever, Ondřej Vraný či Video Tours of Prague.

Natočili jste také ve svém okolí zajímavost? Pošlete nám video i vy, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Autorem hlavy Franze Kafky, která dosahuje 11 metrů, je umělec David Černý. Video natočil divácký reportér Petr Kubala. “ Záznam jsem natočil 1. listopadu, když jsme se byli projít do nového obchodního centra.“

Na Národní třídě vvyrostlo nové obchodní centrum Quadrio, a to přímo nad stanicí metra. Současně je propojeno s obchodním domem My. Spolu s obchodním komplexem byl vybudován i nový veřejný prostor, jehož součástí je zmíněná stříbrná hlava Kafky.

Socha v číslech

Hlava Franze Kafky se skládá ze 42 pater, tvoří ji 24 tun nerezového plechu a celkem váží 39 tun. Pohyblivost je zajištěna motorovými moduly, které jsou propojeny kilometrem kabelů. Investor za ni zaplatil 30 milionů korun.

Zdeněk Polej

Whatever

Ondřej Vraný

Kristina Mejstřík

Video Tours of Prague

Petr Kubala