Skleněné peklo je jedinečná anketa sdružení Arnika, ve které mohou sami obyvatelé mapovat stavební úspěchy i propadáky metropole, zamyslet se nad vlastním vztahem k novostavbám a svým hlasováním vyslat signál architektům, investorům i politikům, jakou podobu města by si přáli.

BANNERFINAL01

V nominační fázi lidé navrhovali svoje kandidáty na porevoluční skleněná pekla – nejhorší budovy postavené za posledních pětadvacet let, i pražské klenoty – nejpovedenější stavby.

Hlasovat můžete do neděle 21. února na internetových stránkách Změny Prahy. V rámci hlasování můžete vyhrát zábavnou objížďku po zajímavých pražských stavbách od Corrupt Tour.

Pražský klenot můžete vybrat z 11 staveb, mezi skleněná pekla pak bylo nominováno celkem 33 staveb.
Pražský klenot můžete vybrat z 11 staveb, mezi skleněná pekla pak bylo nominováno celkem 33 staveb.

V kategorii skleněná pekla bylo nominováno celkem 33 staveb. Mezi nimi jsou například Arkády Pankrác, Florentinum, Lighthouse v Holešovicích, domy na Rohanském ostrově, nebo nové stanice metra A.

Mezi skleněná pekla jsou nominovány i nové stanice metra A. Na obrázku je nástupiště stanice Petřiny. - Foto: Metrostav
Mezi skleněná pekla jsou nominovány i nové stanice metra A. Na obrázku je nástupiště stanice Petřiny. – Foto: Metrostav

Lidé mohou hlasovat pro jednu z 13 staveb, zařazených mezi pražské klenoty. Jsou mezi nimi například Trojský most, Fakulta architektury ČVUT, Rezidence Riegerovy sady, nebo kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

Trojský most - Foto: Lenka Rondevaldová
Trojský most – Foto: Lenka Rondevaldová

výstava 3

Nejrozporuplnější stavbou, pro kterou mohou lidé v anketě hlasovat, je Tančící dům, který byl nominován v obou kategoriích – pražský klenot i skleněné peklo.

Tančící dům - Foto: Milča Kokrmentová Truxová
Tančící dům – Foto: Milča Kokrmentová Truxová

Na TOMTO ODKAZE můžete navštívit oficiální facebookovou stránku události.