Jakkoliv je slon africké, když přijdou vedra musí se zchladit jako každý jiný.  Pražská reportérka Lucie Roubíčkova natočila sloní koupel v pražské zoo. Sloni si užívají druhé  léto ve svém novém areálu.  Prohlédnout si je můžete na půl kilometru dlouhé stezce procházející hájemství slonů. Areál je nevětší a nejnákladnější stavbou v historii pražské zoo. Sloni mají vytápěný pavilon, do kterého se vejde až 10 zvířat. Venkovní výběh mají plochu 8080 m2 . Sloni mají k dispozici bazény, pískoviště a různá drbadla. V areálu žije největší stádo indických slonů v Česku včetně prvního slůněte narozeného v ČR.

Šílenec! Jede na oji tramvaje po Palackého mostu. A ještě u toho kouří

Natáčejte videa a posílejte je. Soutěžte o lístky do zoo!

Jak jsme slibovali, soutěžíme o lístky do zoo. Je to snadné zapojte se do projektu Pražský reportér. Natáčejte videa na své mobilní telefony, foťáky či kamery a posílejte nám je přes stránky našeho partnerského projektu NatocVideo.cz do redakce.

Chystají se letní výluky. Tramvaje nepojedou ve 4 úsecích

Jak na to?

Je to snadné. Stáhněte si aplikaci Prima Reportér do svého mobilního telefonu. Najdete ji na Google Play nebo na Apple store. A posílejte videa z pražského dění. Z těch nejlepších videí uděláme článek, který zveřejníme na Miluju Prahu a Praha.eu. Vaše videa mají i šanci se dostat do Diváckých zpráv FTV Prima, kde můžete každý týden soutěžit o 20.000,- Kč. Ale to není všechno! Videa použitá na Miluju Prahu a Praha.eu mohou vyhrát například lístky do ZOO!

Článek vznikl ve spolupráci s Miluju Prahu.cz.

 

<iframe width=“640″ height=“360″ src=“//www.youtube.com/embed/-cJiD9tPbtE“ frameborder=“0″ allowfullscreen></iframe>

Fakta o Údolí slonů

Doba výstavby:  2010–2013
Náklady na stavbu:  346 milionů Kč
 Projektant:  architektonický ateliér AND s. r. o., Praha
 Zhotovitelé:  Skanska CZ, a. s. / S. O. S. dekorace, s. r. o. / ak. mal. Roman Hudziec, ak. mal. Kryštof Krejča / Jiří Šaroch, Ing. Rudolf Švaříček
Investor stavby: Hlavní město Praha, Zoo Praha
Pavilon otevřen: 2013