Po roce je tu opět magická filipojakubská noc! Zapalování vater, opékání špekáčků a bohatý kulturní program je připraven na mnoha místech po celé Praze. Podívejte se na výběr 10 akcí spojených s pálením čarodějnic v našem hlavním městě.

Čarodějnice na Ladronce 2018

Park Ladronka se opět na jeden den promění v kouzelnou a pohádkovou říši, která nabídne rozmanitý program malým, mladým i dospělým bytostem. Zazpívat přiletí čerstvý Anděl David Stypka & Bandjeez, rozskáčou vás výherkyně Ladronkafestu Beat Sisters a závěrem si můžete vychutnat oblíbenou kapelu KLOKAIN! Svá kouzla předvede čarodějná celebrita Kouzelník Martin Kellman, malé i větší návštěvníky nadchne venkovní interaktivní divadlo v podání Divadlo Hysterie a TLD Zvoneček. Celý den se bude soutěžit hned v několika nových disciplínách! Závěrem v plamenech zmizí pětimetrová socha čarodějnice a nejeden kouzelný opékaný buřt.

Čarodějnice na Chvalské tvrzi

Chvalský zámek a MČ Praha 20 pořádají již 29. ročník hornopočernických Čarodějnic na Chvalské tvrzi, které se konají v pondělí 30. dubna od 14 do 22 hod. Při letošních Čarodějnicích bude navíc probíhat oslava kulatých 10 let od otevření Chvalského zámku pro veřejnost. V odpoledním programu od 14 hod. uvidíte dětská hudební, taneční i sportovní vystoupení. Večerní program od 18,30 hodin otevře vystoupení legendární kapely Děda Mládek Illegal Band, která letos oslaví 20 let. Hvězdou večera pak bude mladá talentovaná zpěvačka EWA FARNA. Nebude chybět malý i velký oheň, opékání buřtů a krásný závěrečný ohňostroj.

Čarodějnice 2018 na Vodpočívárně

Letos se můžete opět těšit na pálení ČARODĚJNIC na VODPOČÍVÁRNĚ. Areál své brány otevře ve 12:00h, zapálení hlavní vatry okolo 17:00h (kvůli našim nejmenším). Připravujeme i několik menších ohnišť kde si bude možnost opákat špekáčky po celé odpoledne. V případě nepřízně počasí zajištěn velký vytápěný stan. Vstup zdarma. V případě rezervací míst na podestě (omezená kapacita) email: info@vodpocivarna.cz

17. Jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic

V pondělí 30.dubna 2018 se od 12:00 uskuteční u Břevnovského kláštera v Praze 6 sedmnáctý ročník akce Jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic. Pro návštěvníky je nasmlouváno 25 stánků řemeslníků a farmářů ( uzeniny, víno, sýry, hračky, koření aj.) Pro labužníky jsou připraveny k občerstvení kvalitní české uzeniny, bramborové spirálky, trdelník, grilované sýry a další pochoutky. Čepovat se bude šest druhů piv z pivovarů Herold a Plzeňský prazdroj v prodeji budou i točené limonády. O oheň se postará skautský oddíl Jeleni.

Čarodějnice ve Žlutých lázních

Zveme všechny malé i velké na tradiční Dětské čarodějnické odpoledne, které se uskuteční 30. 4. 2018 ve Žlutých lázních v Praze-Podolí. Bohatý dětský program, divadlo, dětské výtvarné dílničky, opékání buřtíků, celá řada soutěží a her s čarodějnickou tématikou, malování na obličej, dětské atrakce a spousta další zábavy. V 18 hodin bude slavnostně zapálena opravdová čarodějnická hranice, následuje v 18:30 koncert Františka Nedvěda s kapelou Tiebreak a večer bude program zakončen tematickou DJ´s party. Program je zcela zdarma, pro děti i dospělé.

Hostivařské čarodějnice na pláži

Hostivařská přehrada ve spolupráci s Patnáctka kulturní z.s., MČ Praha 15 a Krucinal Production, pro Vás letos pořádá oslavy Čarodějnic s bohatým programem. V jinak klidné lokalitě uprostřed Hostivařského lesoparku zažehne čarodějnický oheň. Předtím se ale můžete těšit na kouzelnou diskotéku, závod na košťatech, fotokoutek, lukostřelbu, skákací hrad, animační programy a spoustu dalšího. Hudební zážitek Vám poskytnou Pavel Callta, Pankix a Lety Mimo.

Pálení čarodějnic na Šeberáku

Na Šeberáku bude připraven bohatý program pro Vás i Vaše děti. Od 17. do 19. hodin se bude konat rejdění pro děti za doprovodu Petra Nedvěda a spol. Od 19:30 si zase na své přijdou dospělí, kteří si mohou zazpívat známé písně u ohně s Petrem Lehnerem za doprovodu kytary. I tento rok si u nás můžete zakoupit špekáčky. Na místě bude otevřeno několik stánků s občerstvením a cukrovou vatou.

Žižkovské čarodějnice

Na Žižkovské čarodějnice zve přímo starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová. Akce se uskuteční v pondělí 30. dubna ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka od 15:00 do 21:30 hod. Na programu je Pohádka o Čaroději Řechtoději, dále pak vystoupí kouzelník Pavel Kožíšek a v 18:00 proběhne zapálení vatry. Následovat bude Pohádkový rock´n roll s čarodějem a od 20:30 do 21:30 zazpívá Olga Lounová. V průběhu celé akce budou probíhat dětské kreativní dílny.

Pálení čarodějnic na Gutovce

Pálení čarodějnic bude probíhat také v Praze 10 na Gutovce. Vatra bude zapálena v 18:00, ve 21:00 bude následovat fireshow. Po celou dobu akce bude probíhat opékání buřtů na mobilním ohništi a návštěvníci akce si budou moci prohlédnout přistavenou požární techniku.

Malostranské čarodějnice 2018

Pálení čarodějnic bude probíhat také v samém centru Prahy – na Malé Straně. Tradiční čarodejnický slet vyrazí okolo 19:15 s hudbou od Spolku na Malostranském náměstí po trase: „Mostecká“ – „Karlův most“ – „park Kampa“. Samotný slet čarodějnic se uskuteční na Kampě přibližně ve 20:00. Připraveno bude zažehnutí vatry i opékání špekáčků. Odpoledne bude přímo na Kampě připraven program pro děti. Během večerního programu se představí Lovesong Orchestra a kapela KRLESS – medieval crossover.


Máte také tip na zajímavou akci v Praze? Podělte se o ni i s ostatními fanoušky Miluju Prahu. Své tipy nám posílejte na mail milujup@gmail.com