Bohnický hřbitov bláznů je prý nejponuřejší místo v celé Evropě. Je jiný už na první pohled. Je bez náhrobních kamenů. Jednotlivé hroby označují jen nevršené kopečky hlíny. Je to největší hřbitov choromyslných v Evropě …

Kalendáře Miluju Prahu 2018 objednávejte na milujup@gmail.com nebo eshopu Miluju Prahu

Hřbitov bláznů založili šest let po vzniku bohnické psychiatrické léčebny tedy v roce 1909. Pohřby, které se tu konaly, byly většinou bez truchlících pozůstalých, bez dlouhého obřadu. Člověk, kterého sem pohřbili, obvykle nikomu moc nechyběl. byli to především pacienti …. zde pohřbeni zadarmo Na hřbitov bláznů na dušičky ale ani nikdy jindy nechodí žádní pozůstalí, žádní příbuzní pohřbených. Lidé, kteří tu leží, jsou totiž zapomenuti naprosto dokonale. příbuzných nepřišel nikdo  Svou vlastní část tu mají i sebevrazi. pacienti, kteří umírali v bohnické léčebně… izolovaní od většinové společnosti.

Mnoho ze zapomenutých zesnulých mělo ale nezapomenutelné osudy. Někde tady leží jeden z hlavních podezřelých v nejzáhadnějším případu naší kriminalistiky. V roce 1933 se pitevní laborant Pavlíček v soukromém rozhovoru s kriminalistou přiznal ke spáchání dodnes neobjasněné vraždy Otylie Vranské. O 20 let později se oběsil. Podívejte se na reportáž.