Využijte jedinečné šance naučit se točit dokumentární film pod vedením jednoho z nejznámějších a nejoceňovanějších dokumentaristl současti FILIPA REMUNDY. Získejte skvělé filmové základy hodící se jak pro přijímací zkoušky, váš budoucí film, tak i nový a originální pohled na svět! Již tuto sobotu v Café Neustadt!

Kde? Cafe Neustadt, nádvoří Novoměstské radnice, Karlovo náměstí 1, Praha 1
Kdy? Sobota 31. ledna 2014 10:00 – 17:00

Workshop autorského dokumentu aneb jak začít točit nefiktivní film

Chcete točit krátká videa, hlásíte se na filmovou školu, toužíte se stát reportéry, nebo vás prostě jen zajímá dokumentární film…? Během našeho interaktivního workshopu se pod vedením režiséra Filipa Remundy dozvíte, jak s kamerou v ruce co nejzajímavěji zdokumentovat svět kolem vás.

Práce Filipa Remundy můžete vidět tady.

Během jednodenního workshopu vám nabídneme základy tvorby námětu, dramaturgie, práce s kamerou i dokončení filmu ve střižně.
Cena 1350 Kč zahrnuje účastnický poplatek a občerstvení během celého workshopu a certifikát o absolvování kurzu. Účastníci workshopu rovněž obdrží voucher k odběru filmů na největším českém dokumentárním portálu www.dafilms.cz.
Vlastní natáčecí technika není nutná. Pro více informací a přihlášení pište na info@prosveta.cz.

Filip Remunda
je režisér, kameraman a producent.
Vystudoval pražskou FAMU, katedru dokumentární tvorby, v dílně Karla Vachka. Je spoluzakladatelem Institutu dokumentárního filmu, který pomáhá prosazení českého filmu v zahraničí. Za film  Obec B získal cenu na MFF Karlovy Vary a řadě dalších festivalů v Evropě a USA. Do širšího povědomí veřejnosti se vryl spolu s Vítem Klusákem kultovní kontroverzní filmovou reality show o fiktivním hypermarketu  Český sen. Je držitelem Ceny Pavla Kouteckého za film  Pulec, králík a Duch svatý. Za dokumentární komedii – o radaru, který nebyl –  Český mír získal spolu s Vítem Klusákem Cenu filmových kritiků a teoretiků za nejlepší dokument – v rámci soutěže Český lev a hlavní cenu na Mezinárodním festivalu dokumentů DMZ v Jižní Koreji. Pro kampaň Česko proti chudobě natočil několik spotů a krátkých filmů. Každoročně pomáhá Mezinárodnímu jihlavskému festivalu dokumentárních filmů přivážet do ČR zajímavé osobnosti z celého světa.

Dokkumentarista Filip Remunda
Dokkumentarista Filip Remunda

Organizuje:
Studio Prosvěta, www.prosveta.cz
Facebook: https://www.facebook.com/events/1518928491694926/