Po žižkovském vysílači opět polezou miminika – plastiky od sochaže Davida Černého. Nejde o původní sochy, které konstrukčně nevyhovovaly ale kopie s novým bezpečnějším ukotvením. Plastiky byly z vysílače sňaty před dvěma rokama. Předpokládalo se, že po renovaci se vrátí zpět. Původně se plánovala jen renovace a obnova nátěru a kontrola upevnění. Po konzultaci s autorem ale bylo rozhodnuto, že se vyrobí miminka nová s lepším uchycením. Renovace stála několik milionů korun. Video a foto od Davida Tichého.

Foto: David Tichý

Poprvé byly plastiky na vysílač umístěny v roce 2000 v rámci akce Praha – kulturní město Evropy. Jedna socha váží 190 kilogramů a měří 3,4 metru na délku, 2,4 metru na výšku a 1,2 metru na šířku

Foto: David Tichý

Nová kniha Davida Černého 25 tajemství Prahy – objednávejte na eshopu

David Tichý

David Tichý

David Tichý

David Tichý

David Tichý

David Tichý

David Tichý

David Tichý

David Tichý

 

Víte o zajímavém místě v Praze, na které se rádi vracíte a o které byste se chtěli podělit s ostatními fanoušky NatočVideo a Miluju Prahu? Natočte to!

Kromě záběrů z vašich oblíbených míst v Praze nás zajímají i další zajímavosti z Prahykoncertyvýstavynávštěvy muzeípražských vyhlídek nebo sportovních utkání. Zajímají nás ale i zpravodajská tématanehody automobilůtramvajíprasklá vodovodní potrubíopravy a rekonstrukce domů a silnic nebo třeba záběry aktuálního počasí v Praze.

JAK TOČIT A POSÍLAT VIDEA?

Záběry z Prahy nám posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play. Záběry můžete posílat i přes naše webové stránky NatocVideo.

Videa ukládejte pod hashtagem #PRAZSKYREPORTER

KDE SE VIDEA OBJEVÍ:

Vaše videa se objeví u vašeho profilu na webu www.natocvideo.cz. Každý týden pak budeme ta nejlepší videa zveřejňovat ve speciálním článku na webu www.milujuprahu.cz a také na facebookové stránce tohoto serveru www.facebook.com/MilujuPrahu.cz

O CO SE SOUTĚŽÍ:

Každý ze tří nejlepších autorů týdne dostane dvě volné vstupenky do Botanické zahrady hlavního města Prahy (včetně vstupu do skleníku Fata Morgana)

Ceny budeme postupně obměňovat!

Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, díky kterým budete natáčet videa jako skuteční reportéři:

  • NATÁČEJTE NA ŠÍŘKU!
  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Snažte se udržet váše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Připojte k videu doplňující informace. Kdy a kde bylo video natočeno, k jaké příležitosti, co se na něm odehrává.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

 

Total
19
Shares