Během letošní sezony Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) opět nabídne cestujícím i fanouškům hromadné dopravy některé populární aktivity. Po zimní přestávce se znovu otevře Muzeum městské hromadné dopravy ve vozovně Střešovice, na koleje se vrátí historická tramvajová linka č. 91 a v provozu bude také lanová dráha v pražské ZOO.

BANNERFINAL01

Muzeum Městské hromadné dopravy opět otevře své brány v pátek 25. března 2016. Zimní provozní přestávku jeho zaměstnanci využili k inovaci expozice a přidali během ní jeden nový exponát. Tím se stal všem cestujícím velmi dobře známý svářečský vůz Praga V3S, který DPP využívá již 60 let. Muzeum je otevřené každý víkend a státní svátek od 25. března do 17. listopadu 2016, a to od 9.00 do 17.00 hodin.

Historická tramvaj č. 91 - Foto: Barbora Javůrková
Historická tramvaj č. 91 – Foto: Barbora Javůrková

„Historie pražské hromadné dopravy je nesmírně zajímavá a dlouhá. Každoročně proto muzeum přiláká v průměru 21 000 návštěvníků z řad obyvatel i návštěvníků Prahy včetně zahraničních turistů. To je pro nás motivací i závazkem k tomu, abychom jeho vybavení neustále inovovali a každou sezonu přidávali nové exponáty,“ řekl Milan Pokorný, vedoucí jednotky Historická vozidla.

Spolu se zahájením nové sezony v Muzeu MHD vyjede znovu do pražských ulic historická tramvaj na nostalgické lince č. 91. Pražské koleje bude brázdit každý víkend a svátek mezi 12.00 a přibližně 17.35 hodin (v totožném období s Muzeem MHD, tj. od 25. března do 17. listopadu 2016). Více informací včetně trasy naleznou zájemci na tomto odkaze.

výstava 3

Již ve čtvrtek 24. března 2016 bude po zimní údržbě znovu uvedena do provozu také populární turistická atrakce v ZOO Praha – zdejší lanová dráha, spojující horní a dolní část. Jízdné činí 25 Kč za jednotlivou jízdu (nahoru nebo dolů) pro cestujícího staršího 6 let. Děti do 6 let se přepravují zdarma. Za příznivých povětrnostních podmínek bude jezdit každý den až do 1. ledna 2017.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy