Facebook umožnil vysílání přímých přenosů pomocí mobilních zařízení. V Miluju Prahu zkoušíme, jaké má vysílání možnosti.  Připravujeme tři plánovaná vysílání:

Ve středu 15.6. v 17:20 odvysíláme živě velké zvonění v katedrále svatého Víta na Pražském hradě.

Zvon Zikmund se používá jen ve vybraných svátcích a vyjímečných příležitostech. Zvonil například při návštěvách dvou papežů nebo při pohřbu prezidenta Václava Havla - Foto: Eugen Kukla
Zvoníci katedrály svatého Víta – Foto: Eugen Kukla

Přečtěte si: Když promluví Zikmund…největší zvon království

V neděli 19.6. ve 20:00 odvysíláme projížďku lodí pod oblouky Karlova a Juditina mostu.

Plavbas pod obloukem Juditina mostu - Foto: Pražské Benátky
Plavbas pod obloukem Juditina mostu – Foto: Pražské Benátky

V úterý 21.6. 20:00 odvysíláme živé Pražské mystérium, tedy západ slunce o letním slunovratu do katedrály svatého Víta. Vysílání vzniká s laskavou podporou Jindřišské věže.

Foto: David Černý
Foto: David Černý

Přečtěte si: Blíží se nejtajemnější den roku. Uvidíte pražské mystérium o slunovratu

trickamilujuprahu_vyprodej

Co už jsme vysílali?
Odvysílali jsme řadu komentovaných přenosů s výhledy na Prahu a také profesionální přenos z aukce fotografií z výstavy Všechny krásy Prahy, která se konala v Jindříiské věži. Profesionální přenos jsme odvysílali ve spolupráci s Videozive.cz

Na aukci, při které se vybralo 66.100,- Kč pro Klokánek v Hostivice vystoupila i zpěvačka Eva Pilarová. Její vystoupení jsme vysílali na Miluju Prahu živě.

Přenos celé aukce fotografií Miluju Prahu můžete vidět tady:

O aukci odvysílala reportáž Česká televize:

Facebook v současné době umožňuje vysílat pouze z mobilu ve čtvercovém formátu. Pracujeme ale na tom, abychom už brzy vysílali z více kamer s možností střihu.  Vysíláme tedy komentovaná videa z výhledů na Prahu, která se těší velké oblibě u fanoušků Miluju Prahu. Komentované video vysílané z překrásné vyhlídky z Branické skály vidělo 7425 lidí, fanoušci ho ocenili 1101 liky, komentáři či sdílením. Celkově toto živé vysílání oslovilo 24.141 lidí. Děkujeme.

Takto vypadalo živé vysílání z Branické skály:

Facebookové statistiky z vysílání z Branické skály
Facebookové statistiky z vysílání z Branické skály

Vysílali jsme i překrásné pohledy na Prahu ze Staroměstské mostecké věže: 

Téměř 6 tisíc zhlédnutí fanoušci věnovali vysílání průtrže mračen nad městem z vrcholu Jindříšské věže. Video oslovilo 15.241 diváků:

Vysíliali jsme i ze samého severu Prahy z překrásné vyhlídky na Babě. Toto vysílání zhlédlo 2971 lidí a oslovilo 12.805 diváků: