Je to jednoduché – přijďte k pokladně vybraných muzeí, galerií či výstav a řekněte „Miluju Prahu“. Dostanete 20 procentní slevu ze vstupného. Platí to v místech, které najdete v tomto seznamu. A když se vám bude chtít, pošlete fotku místa, kde jste byli a dali vám slevu, když jste řekli Miluju Prahu – rádi Vaše fotky zveřejníme na Miluju Prahu.

20 procentnní sleva ze základního vstupného platí pro
1) Lobkowiczký palác na Pražském hradě s jedinečným výhledem na Prahu a novou expozicí s originálními partiturami Ludwiga Beethovena, Wolfganga Mozarta a dalších
2) Strahovský klášter s jedinečnými sály Strahovské knihovny
3) Jindřišská věž s výstavou fotografií od nejlepších fotografů Miluju Prahu a skvostným výhledem na Prahu z výšky
4) Veteran Mania na pražském Výstavišti s více jak stovkou unikátních motocyklů veteránů. Na své si přijdou milovníci motorek Jawa, BMW či Harley Davidson
5) Muzeum Karla Zemana u Karlova mostu s dobrodružnou filmovou cestou do pravěku a letem na kouli Barona Prášila.

Milujete Prahu a chcete ukázat Pražanům zajímavé místo a chcete se dostat do tohoto seznamu. Napište na david@milujuprahu.cz a domluvíme se. Podmínkou je, že za Miluju Prahu u pokladny poskytnete 20 procentní slevu na vstupném.

UNIKÁTNÍ VÝSTAVA HISTORICKÝCH MOTOCYKLŮ NA VÝSTAVIŠTÍ – SLEVA PLATÍ OD 11.6 DO 20.6 NELZE KOMBINOVAT S JINÝMI SLEVAMI. Na střechách 2 pavilonů Výstaviště Praha je stovka historických motocyklů pohromadě pod širým nebem.Připomeňte si s celou rodinou příběhy, které se rodily v jedné stopě… OTEVÍRÁ SE 11. 6. 2021 A SLEVA MILUJU PRAHU PLATÍ DO 20.6.SLEVA 20 PROCENT NA ZÁKLADNÍ VSTUPNÉ (NEDÁ SE KOMBINOVAT S DALŠÍMI SLEVAMI), KDYŽ ŘEKNETE NA POKLADNĚ „MILUJU PRAHU“ PLATÍ OD 11.6. DO 20.6.

Lobkowiczký palác – Po mnoho generací byli členové rodiny Lobkowiczů velkými milovníky hudby. Vytvořili rozsáhlé sbírky partů a partitur, tištěných libret, hudebních nástrojů a dalších hudebních artefaktů, jejichž význam daleko přesahuje hranice českých zemí. „V rodině Lobkowiczů hrála hudba vždy velmi důležitou roli. Naše rodina podporovala a zaměstnávala významné hudebníky, sbírala hudbu a mezi mými předky bylo zastoupeno také velké množství skvělých hudebníků,“ říká William Lobkowicz.

Nejstarší předměty v Lobkowiczkém hudebním archivu pocházejí z první poloviny 17. století. „Hudební aktivity rodiny Lobkowiczů se odehrávaly v císařských městech Vídni a Praze a na rodinných statcích v severních Čechách. Hudba prostupovala téměř všemi aspekty každodenního života po mnoho generací rodiny Lobkowiczů,“ říká Petr Slouka, kurátor hudebního archivu Lobkowiczkých sbírek. Ten, společně se Soňou Černockou, kurátorkou Lobkowiczké knihovny a archivu a Kathryn Libin, profesorkou z americké Vassar College, jejíž studenti se na studiu a katalogizaci sbírek rovněž podíleli, připravil unikátní výstavu, která originálním způsobem a za použití interaktivních prvků provede návštěvníky chronologicky více než třemi staletími hudby.

Jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu je z terasy Lobkovického paláce na Pražské hradě – Foto: Klára Hášová

Expozice, kterou navrhli a realizovali renomovaní architekti Martin Hrdina a Michal Pavlík do oblého tvaru houslí či barokní kytary, je pozoruhodná svým rozložením, barevností i skutečností, že návštěvníky na každém kroku provází hudba. Originály exponátů hudebních nástrojů, partitur, či například kvitance podepsaná Ludwigem van Beethovenem, kterého Lobkowiczové finančně podporovali, jsou umístěny ve vizuálně atraktivní kompozici. Návštěvníci mohou také zalistovat původními notovými zápisy prostřednictvím dotykových obrazovek, prohlédnout si zajímavé archiválie ve vysouvacích zásuvkách či si stoupnout pod jednu ze čtyř hudebních sprch a nechat na sebe proudit hudbu Ludwiga van Beethovena či samotného Filipa Hyacinta z Lobkowicz. Expozice obsahuje také projekci divadelních scén či animaci Mozartovy úpravy Händelova Mesiáše. Výstavou návštěvníky provede audioprůvodce, namluvený Williamem Lobkowiczem a Petrem Sloukou za doprovodu hudebních ukázek, které ilustrují vývoj hudby na pozadí rodiny Lobkowiczů.

Kromě místností nové hudební expozice prošly renovací také sály, kde jsou vystaveny nejvýznamnější obrazy v Lobkowiczkých sbírkách. Jedná se o Senoseč od Pietera Bruegela staršího a dvě panoramatická plátna znázorňující Londýn a řeku Temži od Canaletta. „V nově předělaných místnostech, které barevností navazují na hudební expozici, ještě více vynikne jejich krása a jedinečná umělecká hodnota,“ říká Dita Baker, ředitelka Správy Lobkowiczkých sbírek a edukačních programů.

Výstava a celá stálá expozice muzea jsou otevřeny v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě, Jiřská 3, Praha 1 každý čtvrtek a pátek od 10:00 do 17:00 hodin a v sobotu a neděli od 10:00 do 18:00 hodin.

Strahovská knihovna – překrásné sály Strahovské knihovny jsou považovány za nejrkrásnější knihovní prostory na světě. Máte jedinečnou možnost si je prohlédnout s 20 procentní slevou na vstupném – stačí říct v pokladně heslo „Miluju Prahu“ a sleva je vaše.Strahovská knihovna nabízí dva návštěvnické okruhy samostaná Strahovská knihovna a Strahovská obrazárna v konventní budově.  Informace o vstupném zde a když řeknete Miluju Prahu dostanete 20 procentní slevu.Knihovna byla v klášetře od samotného jeho vzníku v roce 1143. Knjhovnu tvoří dva sály, Teologický a Filosofický, propojené spojovací chodbou.
Starší Teologický sál vznikl v letech 1671-1674 – v sále je uložená především teologická literatura, většinu sverní stěny pokrývají různá vydání bible.
Sály spojují spojovací chodby sloužící také jako knihonvy. Na západní konci severní chodby je kabinet kuriozit. V zasklených vitrinách jsou umístěny pozoruhodné přirodniny a snad i drak a blbou nejapný.
Hlavní sál knihovny se nazývá Filosofický. Fascinující nástropní fresku znázorňující duchovní vývoj lidstava namaloval v roce 1794 František Antonín Maulbertsch. Knihovnický mobiliář původně stál v klášteře v Louce u Znojma. Jeho autor Jan Lahofer skříně v Louce rozložil a v nově postaveném strahovské sále opět složil.

Filosofický sál Strahovské knihovny – Foto: Lenka Petruželová

Areál Strahovského kláštera – Obrázek © M’PLAN s.r.o

 Jindřišská věž od 10.5. do 30.6. – věž otevírá v pondělí 10.5. – V Jindřišské věži budou po celou dobu vystaveny fotografie nejlepších fotografů Miluju Prahu v rámci výstavy Všechny krásy Prahy. Je zde i možnost zakoupit kalendáře Miluju Prahu pro rok 2022. Řekněte v pokladně „Miluju Prahu“ a dostanete 20 procent slevu na vstupném až do konce června. 

V Jindřišské věži je tradiční výstava nejkrásnějších fotek Prahy – Foto: Veronika Pilařová

Muzeum Karla Zemana, které vás zavede nejenom na cestu do pravěku. Řekněte v pokladně MILUJU PRAHU  a máte 20 procent slevu na vstupném. Ve své stálé expozici na Malé Straně u Karlova mostu v Saské ulici  představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, jimiž proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla posledního tvůrčího období. Podstatná část je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům, jimiž jsou Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím, neboť nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. V Muzeu Karla Zemana se tak zabaví všechny věkové kategorie i rodiny s dětmi, a odnesou si nezapomenutelný zážitek včetně nevídaných fotografií.Podívejte se na záznam živého vysílání na Miluju Prahu.

Milujete Prahu a chcete ukázat Pražanům Vaší galerii, muzeum, stálou expozici, zajímavé místo – napište nám na mail david@milujuprahu.cz a rádi o Váš podnik rozšíříme tento seznam.