Informace o změnách v MHD – výluka tramvajového provozu mezi zastávkami Florenc – Bílá labuť

 výstava 3

Od 13. 2. (cca 0:30 hod.) do 5. 3. 2016 (cca 4:30 hod.) bude z důvodu rekonstrukce trati obousměrně přerušen provoz tramvají mezi zastávkami Florenc – Bílá labuť. Ve smyčce Těšnov bude postavena úplně nová vjezdová kolej. Na smyčce bude tedy možné nově obracet i od Bílé Labutě, což představuje značné zlepšení manipulačních možností ve městě.

 

Změny a zavedení tras tramvajových linek

Linky č. 3 a 52 jsou v úseku Bílá labuť – Palmovka odkloněny přes zastávky Těšnov, Vltavská, Dělnická a Maniny. Linka č. 3 nebude mít po dobu výluky interval páteřní linky, ale standardní.

 

Linka č. 8 ve směru od Nádraží Podbaba je ze zastávky Náměstí Republiky odkloněna do zastávky Masarykovo nádraží, odkud dále pokračuje jako zvláštní linka č. 21 (trasa Nádraží Braník – Podolská vodárna – Výtoň – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží).

 

Linka č. 12 je ze zastávky Palmovka prodloužena přes zastávky Balabenka a Nádraží Libeň do obratiště Starý Hloubětín, kde je ukončena (v neděli do cca 9:00 hod. je ukončena na Palmovce).

 

Zvláštní linka č. 33 je zavedena v trase Březiněveská – Kobylisy – Ke Stírce – Bulovka – Palmovka – Invalidovna – Křižíkova – Florenc.

 BANNERFINAL01

Náhradní doprava

V nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X52 v úseku Masarykovo nádraží – Florenc – Palmovka.

 

Změny v provozu autobusů

Zastávka Florenc pro linku č. 207 ve směru Staroměstská bude přemístěna z ulice Ke Štvanici do ulice Křižíkovy do výstupní autobusové zastávky. Nástupní zastávka Florenc pro linku č. 509 bude v ulici Ke Štvanici přemístěna do zastávky v opačném směru (nástupní zastávka linky č. 133).

 

 

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

 Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.