Krátkodobých výluk se koná ročně více než sto. Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze (24 hodin denně 7 dní v týdnu) nezbytná. Menší množství krátkodobých výluk je organizováno také pro tzv. cizí investory nebo pro sportovní a společenské akce. Náklady na údržby tratí jsou různé a nejvíce je ovlivňuje cena materiálu. Některé stojí pouze režijní náklady (personální náklady, režie strojů a zařízení), jiné znamenají kromě nákladů režijních nejčastěji výměnu zařízení v ceně několika set tisíc korun.

BANNERFINAL01

Podívejte se na kompletní přehled březnových krátkodobých výluk MHD:

1. V sobotu 12. 3. 2016 od 7:30 hod. do 13:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Kobylisy – Sídliště Ďáblice.

Změny tras tramvajových linek:

Linka č. 10 je ve směru z centra ze zastávky Kobylisy odkloněna do zastávky Vozovna Kobylisy, kde je ukončena. V trase Kobylisy – Sídliště Ďáblice je zavedena náhradní autobusová doprava X10.


2. Každou noc, od noci z neděle 13. 3. na pondělí 14. 3. 2016 do noci ze čtvrtka 17. 3. na pátek 18. 3. 2016 (vždy od 20:00 hod. do 4:30 hod.), je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Dělnická.

 Změny tras tramvajových linek:

Linka č. 1 je ve směru od Sídliště Petřiny ze zastávky Dělnická odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice na Výstaviště Holešovice, kde je ukončena. Ve směru od Spojovací je v oblasti Palmovky ukončena v zastávce Palmovka v ulici Na Žertvách, odkud dále pokračuje jako linka č. 25 směr Lehovec. Linka č. 3 je ve směru od Modřan ukončena v zastávce Bílá labuť. Linka č. 12 je ve směru od Barrandova ukončena v zastávce Dělnická, odkud dále pokračuje jako linka č. 25 směr Vypich. Linka č. 25 je ve směru od Lehovce ukončena v zastávce Palmovka v ulici Na Žertvách, odkud dále pokračuje jako linka č. 1 směr Spojovací. Ve směru od Vypichu je ukončena v zastávce Dělnická, odkud dále pokračuje jako linka č. 12 směr Sídliště Barrandov. Linka č. 52 je ve směru od Modřan ze zastávky Dělnická odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice na Výstaviště Holešovice, kde je ukončena. Ve směru od Lehovce je zkrácena do zastávky Palmovka. Linka č. 54 je ve směru od Barrandova ze zastávky Strossmayerovo náměstí odkloněna přes zastávky Vltavská, Dělnická, Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice na Výstaviště Holešovice, kde je ukončena. Ve směru od Lehovce je zkrácena do zastávky Palmovka.

V trase Palmovka – Maniny – Dělnická je zavedena náhradní autobusová doprava X1.


3. V úterý 15. 3. a ve středu 16. 3. 2016, vždy od 0:40 hod. do 4:45 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Hradčanská – Prašný most.

Změny tras tramvajových linek:

Linka č. 51 je v úseku Vítězné náměstí – Hradčanská odkloněna přes zastávky Prašný most a Pražský hrad. Linka č. 56 je v úseku Vozovna Střešovice – Hradčanská odkloněna přes Pražský hrad. Linka č. 57 je v úseku Vozovna Střešovice – Malostranská odkloněna přes Pražský hrad.

 Změny tramvajových zastávek:

Po dobu výluky je zřízena zastávka Hradčanská v Badeniho ulici. Pro směr Královský letohrádek cca 55 metrů za křižovatkou s ulicí Na Valech, pro směr Sparta cca 15 metrů před křižovatkou s ulicí Na Špejcharu. Zrušena je zastávka Chotkovy sady v obou směrech.

Změny zastávek autobusů:

Pro linku č. 515 se zřizuje zastávka Královský letohrádek – pro směr Hradčanská v ulici Mariánské hradby poblíž tramvajové zastávky směr Malostranská a pro směr Nebušice v ulici Mariánské hradby cca 90 metrů před tramvajovou zastávkou směr Pražský hrad a přemísťuje se zastávka Hradčanská – v obou směrech z ulice Milady Horákové do ulice Badeniho do dočasně zřízených tramvajových zastávek.

Náhradní doprava není zavedena.


4. V pátek 18. 3. 2016 od 0:15 hod. do 2:15 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Vozovna Střešovice – Hládkov – Malovanka.

Změny tras tramvajových linek:

Linka č. 57 je v úseku Prašný most – Malovanka odkloněna přes zastávky Brusnice a Pohořelec.

Náhradní doprava není zavedena.


5. V neděli 20. 3. 2016 od 7:30 hod. do 15:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Vozovna Střešovice – Sídliště Petřiny.

Změny tras tramvajových linek

Linky č. 1 a 18 jsou ve směru z centra ze zastávky Vozovna Střešovice odkloněny přes Hládkov na Malovanku, kde jsou ukončeny (nástupní zastávka Královka).

V trase Hradčanská – Vozovna Střešovice – Ořechovka – Sídliště Petřiny je zavedena náhradní autobusová doprava X1.


6. Ve čtvrtek 24. 3. 2016 od 0:25 hod. do 4:25 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Starý Hloubětín – Lehovec.

Změny tras tramvajových linek:

Linky č. 16, 52 a 54 jsou ve směru z centra ukončeny v obratišti Starý Hloubětín.

Jako náhradní autobusovou dopravu je možné využít linku č. 512, která je prodloužena z Lehovce do obratiště Starý Hloubětín.

výstava 3

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy