V pondělí 22. září byl v pražském Paláci Langhans zahájen FotoŠkoda Fest. První akce festivalu byla vernisáž fotografií Tomáše Trojana. Fotografa dokumentaristy z Brna Kuřimy. Jeho vystavovaný soubor „Ve stínu psa“ získal třetí místo v soutěži Frame 2010 a o tři roky později druhé místo v soutěži „Můj černobílý svět“, kterou pořádal časopis Foto. V kompletní podobě však dosud nebyl vystaven v Praze, nyní přišel ten správný čas.

Jedinečná příležitost – Festival výstav a workshopů pro fotografy
Z dokumentárního souboru Ve stínu psa - Foto: Tomáš Trojan
Z dokumentárního souboru Ve stínu psa – Foto: Tomáš Trojan

Tomáš Trojan k vystavenému souboru napsal: „V Andalusii zažívám silnou rezonanci mezi tamním výrazně katolickým prostředím ohrožovaným postmoderní lhostejností a mým vnitřním světem, v němž je naopak „zralý“ cynismus každodenně atakován křesťanskými ideály a touhou po něčem nebo někom dokonale dobrém. Ve vzniklém fotografickém souboru se tak propojují někdy protichůdná témata, jako jsou ironie, pýcha, církev, pomíjivost, drzost, bůh, pokora, víra, aby utvořily jeden celek držený pohromadě španělskou živelností a radostí ze života.“

V Centru FotoŠkoda ve Vodičkové ulici 37 je připraven týden zajímavých přednášek, workshopů a vernisáží. Budete mít možnost vyzkoušet si spousty fotografické techniky pod vedením profesionálních fotografů.

Registrovat se na workshopy můžete tady. 

Těšit se můžete na Dana Vojtěcha, Petra Jana Juračku, Tomáše Trojana, Libora Vaicenbachera, Pavla Schlemmera, Jiřího Růžka, Petra Horkého a film Století Miroslava Zikmunda a další.

V rámci FotoŠkoda FESTU se uskuteční výstavy, a to Dana Vojtěcha a Tomáše Trojana, které si budete moci prohlédnout v prostorách Centra FotoŠkoda.

Seznam workshopů a přednášek najdete tady.

Součástí vstupného budou zajímavé akční nabídky a tisk fotografií do formátu A4 zdarma.  K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Nikon, Fujifilm, Olympus, Eizo, Wacom, Adobe, Velbon, Joby, Lowepro, Novoflex a hlavně budou představeny novinky z největšího veletrhu a festivalu v oboru fotografie Photokina.

NZ_728x90