Již tuto sobotu 22.4 se v areálu zrekonstruovaného Únětického pivovaru uskuteční první ročník festivalu Skotsko v Úněticích. Těšit se můžete na kapely Chip&Co., Dick O’Brass a Vintage Wine. Chybět nebudou ani skotští dudáci Bohemian Pipe Band, stánek Candy Store s výběrem britských pochoutek, ohňová show, ochutnávka whisky nebo ukázky lukostřelby. Hlavní část programu se bude odehrávat pod střechou v pivovarské stodole, zaskočit nás tedy nemůže ani chladné „skotské“ počasí.

Festival začíná v 15:00. Jednotné vstupné je 120 Kč, děti do 12 let zdarma! Přijďte zažít skvělé skotské odpoledne! 

Účinkující kapely:

Chip&Co.

Chip&Co. je nová a neokoukaná USA/CZ kapela s irskou duší, rockovým feelingem a v převážně akustickém kabátě. V repertoáru kapely nalezneme mix písniček, včetně irských, skotských ale i vlastních.

Dick O’Brass

Kapela Dick O’Brass hraje styl muziky zařaditelný pod pojem keltský rock. Ve své tvorbě čerpá něco z tradicionálů keltského světa/Bretaň, Irsko, Wales, Skotsko/, které od základů mění / „brassí“/ k obrazu svému, většinu repertoáru však v současnosti tvoří autorská tvorba s českými texty a širokým záběrem od artrocku po bigbít.

Vintage Wine

Kapela Vintage Wine se zformovala z kapely Neon Black. Mísí v sobě rockovou dravost s melodikou a energií irské a skotské muziky kterou sami nazývají Celtic Trash-folk. Na koncertech kapely Vintage Wine to žije, whisky teče proudem a nejeden člověk z publika následující den vstává s kruhy pod očima.

Další program:

Mezi koncerty jednotlivých kapel se můžete těšit na vystoupení dudácké kapely Bohemian Pipe Band. K vidění bude také ohňová show a ukázky lukostřelby. Po celou dobu bude v areálu festivalu umístěn stánek Candy Store, ve kterém budete moc koupit sladké i slané pochoutky z celé Británie. No a co by to bylo za skotský festival bez skotské whisky? Ochutnat budete moci z nepřeberného množství značek a druhů tekutého bohatství Skotska.

Únětický pivovar

Únětický pivovar©

Obec Únětice se nachází v těsné blízkosti severozápadní hranice Prahy. Dominantou obce je právě Únětický pivovar, který zde byl vystaven již na začátku 18. století, v druhé polovině 20. století byl však vlivem tehdejšího režimu zakonzerován a využíván jako sklad. Novodobá historie pivovaru se začala psát na podzim roku 2010 pod dohledem manželů Tkadlecových z nedalekých Roztok u Prahy. První várka v nově zrekonstruovaném pivovaru byla uvařena 15. května 2011.  Návštěvníkům se brány pivovaru otevřely 11. června téhož roku.

Do Únětic se dostanete pravidelnou autobusovou linkou číslo 355 z konečné stanice metra linky A Dejvická.