Prahu opět naplno zasáhlo období adventu. Na Staroměstském náměstí byl vztyčen a rozsvícen vánoční strom, všechna hlavní náměstí zaplnily trhy a ulice rozzářila pro toto roční období tolik typická světelná výzdoba. Během čtyř prosincových týdnů se bude v Praze konat velké množství akcí spojených právě s obdobím adventu.

oblečte se

Pojďme se společně podívat, kam v Praze vyrazit za vánoční atmosférou.

Vánoční trhy 2015 (Staroměstské a Václavské náměstí)

Největší vánoční trhy se jako vždy konají na Staroměstkém a Václavském náměstí. Letos se pořadatelé inspirovali v typických obrázcích Josefa Lady. Od 28. listopadu do 6. ledna se mohou návštěvníci těšit na desítky stánků s pochutinami a typickými českými výrobky. K vidění bude také Betlém s živými zvířaty. Na obou náměstích se pak na vystavěných pódiích představí dětské a folklorní soubory z celé republiky. Přesný harmonogram akcí najdete zde.

Třešťské betlémy v Jindřišské věži 

I letos doputovaly ručně vyřezávané betlémy z Třeště do Jindřišské věže. V unikátních prostorách jindřišské zvonice si můžete vychutnat neopakovatelnou atmosféru vánočních betlémských motivů. Výstava potrvá od 28.11 2015 do 2.2. 2016. Otevřena je denně od 10 do 18 hodin. Podrobnosti najdete tady.

Montáž betléma z Třešti
Montáž betléma z Třešti

ttřestske betlemy

Advent na Výstavišti

Vánoční trhy, kreativní dílny zaměřené na výrobky s vánoční tématikou nebo divadelní představení studentů. To jsou jen některé části programu oslav adventního období na pražském Výstavišti, které se konají od 28. listopadu do 31. prosince. Kompletní program Adventu na Výstavišti naleznete na tomto odkazu.

Trhy na hradě

Vánoční trhy konečně využívají prostory nejrozsáhlejšího hradního areálu světa a lákají na kvalitní sortiment pečlivě vybraných produktů. Příjemní prodejci vás dobře naladí, i když si třeba nic nekoupíte. Na Pražském hradě ještě nikdy nebylo tak útulno. Vánoční trhy na Pražském hradě se konají od 28. listopadu do 3. ledna, a to na Náměstí u svatého Jiří a ve Stájovém dvoře, přístup z ulice U Prašného mostu. Další informace o programu a seznam trhovců naleznete zde.

České vánoční trhy

Od 25. listopadu do 24. prosince se konají adventní trhy také v Praze 1 a 2, konkrétně na Náměstí republiky, Náměstí Míru a na Tylově náměstí. Na návštěvníky čeká pestrá nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel, typické vánoční občerstvení a mnoho dalšího. Harmonogram Českých vánočních trhů naleznete zde.

Advent na Jiřáku 2015

O adventních nedělích 6., 13., a 20. prosince od 11 do 18 hodin na vás čeká vánoční a dárkový trh s občerstvením, svařákem a horkým ciderem. O sobotách 5., 12. a 19. prosince vás pak potěší farmářský i vánoční trh, živá hudba, výroba vánočních dárků, svícnů, věnečků a kreativní dílny pro děti a samozřejmě skvělé občerstvení. Více informací naleznete na těchto stránkách farmářského tržiště.

Advent v muzeu – pohádky pro děti

Po tři adventní soboty 28. listopadu a 5. a 19. prosince pořádá Muzeum hlavního města Prahy loutková představení pro děti. Pohádky začínají vždy v 15:00 a konají se v hlavní budově muzea. Informace o jednotlivých představeních naleznete zde.e

 

Máte tip na zajímavou adventní akci v Praze. Pošlete nám ho na mail milujup@gmail.com. Rádi ho zveřejníme.