Tuto neděli vrcholí oslavy Měsíce žiraf, kterým pražská zoo připomíná 60 let svého chovu. Kromě zajímavostí souvisejících s příchodem první žirafy se návštěvníci dočkají i křtu letos narozených mláďat za účasti zpěvačky Lenky Filipové a její dcery Lenny.

Historie:
V srpnu 1954 dorazil na nádraží v Bubnech vagón s bednou o rozměrech 2,2 x 1,2 x 2,4 metru. Stála v ní dvouletá samice žirafy masajské, která později dostala jméno Lenka. Měla za sebou anabázi, která začala jejím odchytem v Keni, pokračovala plavbou po moři a karanténou v Hamburku a vyvrcholila cestou vlakem do Prahy. Zbýval už jen převoz nákladním autem do Troje. Tak v Zoo Praha – a v celém Československu – započal před 60 lety chov žiraf.

První žirafa přijíždí do Prahy - Foto: Zoo Praha
První žirafa přijíždí do Prahy – Foto: Zoo Praha
Do Prahy přicestoval nový slon. Má se postarat o slůňata

Šedesáté výročí si připomíná pražská zoo po celý srpen. Zvláštní akce s názvem Den s hlavou v oblacích připadá na neděli 17. srpna. V rámci ní proběhnou křtiny zatím posledních narozených mláďat. Program bude probíhat u Afrického domu – po celý den bude možné získat zajímavé informace o životě žiraf, připraven je i vědomostní kvíz, jehož úspěšní řešitelé získají drobné dárky. Oslavy vyvrcholí ve 14 hodin křtem dvou žirafích samečků, z nichž první se narodil 2. února samici Dianě a druhý teprve minulou sobotu 9. srpna samici Faře. Otcem obou mláďat je samec Johan a jejich kmotrami se stanou zpěvačka Lenka Filipová s dcerou Lenny.

Pražští mravenečníci na procházce

U Afrického domu

  • 14.30                Komentované setkání u žiraf
  • 10.00 – 16.00    Vědomostní kvíz
  • 10.00 – 16.00    Ze života afrických zvířat – informační stánek

Pro opravdové fanoušky pražské žirafí skupiny připravila zoo navíc kvízovou soutěž na facebookovém profilu Žirafy  v Zoo Praha.