V Malé Úpě začali zasněžovat už v sobotu 22. 11., a tak přestože podle předpovědi počasí si na přírodní sněhovou pokrývku ještě budeme muset počkat, teplotně už počasí přeje alespoň sněhu umělému. Sněžná děla během 100 hodin nepřetržitého provozu nafoukala 10 000 m3 sněhu, a na Mikuláše tak mohlo být zprovozněno prvních 400 metrů sjezdové trati Pomezky. Skiareál Malá Úpa je díky své nadmořské výšce 1050 metrů jedno ze sedmi zimních středisek v Česku, kde se už lyžuje. Věříme, že podmínky budou lyžování přát až do jara. Nemělo by se vám tak stát, že byste v lednu nebo o jarních prázdninách skončili s lyžemi na trávě. Byla by škoda toho nevyužít, protože v Malé Úpě toho nabízejí opravdu hodně.

Foto. SKiMU
Foto. SKiMU

Především je to jedna z nejhezčích horských vesniček, rozprostřená mezi kopce a údolí, rozdělená na Horní a Dolní a současně spojující to nejkrásnější z let minulých s vymoženostmi moderní doby a tím nejlepším ze současné technologie. Harmonie je dokonalá, uvědomíte si to zas a znovu, ať už lyžujete na Pomezkách, nebo U Kostela. Ve chvíli, kdy slunce ozáří zdejší bílé pláně, ale i pod klenutou temnou oblohou plnou hvězd jste prostě chyceni a budete se vracet.

Pomezky - Foto. SKiMU
Pomezky – Foto. SKiMU

Obě střediska spojuje bezplatný skibus, a tak je můžete střídat podle libosti. Ba co víc, bodové skipasy SKiMU platí v celém SkiResortu, a tak na ně můžete lyžovat v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Velké Úpě, Černém Dole, na Duncanu – prostě téměř v celých východních Krkonoších.

Skibar Jeřabinka - Foto. SKiMU
Skibar Jeřabinka – Foto. SKiMU

Areál samotný nabízí více než 3500 metrů sjezdových tratí se všemi přidanými hodnotami, které dnes lyžař čeká – snowparkem, dětskými sjezdovkami, provázkovým vlekem, wi-fi pokrytím, zvýhodněným jízdným i zábavou na každý den. Tady vám nebude chybět nic.

Foto. SKiMU
Foto. SKiMU

Pro týdenní hosty nabízí areál výhodný SKiMU Pack, balíček plný výhod a slev. Speciální orientace na rodiny s dětmi se projevuje především ve zvýhodněných cenách vleků pro malé lyžaře. Děti do šesti let lyžují v doprovodu dospělého zdarma, a to i v případě, kdy si koupíte časovou, tedy jen několikahodinovou jízdenku. Opravdovým trhákem je týdenní jízdné. V kombinaci dva dospělí a dvě děti zaujme především cena druhého dětského lístku, která je pouhých 400 korun. Pokud máte i mladší, tedy druhé dítě ve věku juniora, zaplatíte v rámci týdenního skipasu SKiMU Pack Rodina za takového lyžaře 900 Kč na týden. Bez časového omezení a včetně večerního lyžování na sjezdovce U Kostela. SkiMU Pack, balíček pro týdenní lyžování, vám ale zajistí i spoustu dalších slev. Parkování zadarmo, permanentku na jeden den do Ski Resortu Černá hora – Pec pod Sněžkou, večerní lyžování zdarma a bezplatné využití vybraných sportovišť během dne. SKiMU Pack si můžete navíc objednat pěkně v teple z domova a vyhnout se tak ranní frontě u pokladny vleku.

Školička lyžování v areálu SKiMU v Malé Úpě
Školička lyžování v areálu SKiMU v Malé Úpě

Jestliže máte caparty malé, využijete novinku přenosného skipasu mezi dvěma rodiči. Ve SKiMU si zalyžujete i v případě, že vlastníte Czech Skipass, sezonní permanentku pro devatenáct prestižních lyžařských středisek. Zvýhodněné jízdné zde mají samozřejmě i senioři starší 65 let a také ranní ptáčata: pro jejich „lyžování na manšestru“ je připraven speciální ranní skipas platný do deseti hodin dopoledne.

u-kostela-4538o

SKiMU – lyžařský areál v katastru obce Malá Úpa, Krkonoše. Areál zahrnuje dvě střediska, U Kostela s vleky v délce 1000, 400 a 300 metrů a 70 metrů provázek, Pomezky s vlekem 1000 m a 100 metrů provázek. Deset kilometrů běžeckých tras. Kyvadlový skibus, lyžařská škola Happy Hill, Sport Centrum s multifunkční halou, jeden kurt ricochet, sauna, vířivka, fitness

Letecký záběr lyžařského areálu SKiMU v Malé Úpě - Foto. SKiMU
Letecký záběr lyžařského areálu SKiMU v Malé Úpě – Foto. SKiMU

 

Foto: SKiMU
Foto: SKiMU