Přímo v centru metropole nechala městská část Praha 1 opět vybudovat ledové kluziště. Pražané mají možnost si na Ovocném trhu zabruslit až do 31. ledna. Kluziště široké 14 a dlouhé 30 metrů je otevřeno denně od 10:00 do 21:30. Vstupné je jako vždy zdarma, za 50 Kč je možné si na místě půjčit brusle.

bannereshop

Impozantní kulisu kluziště na Ovocném trhu tvoří budova Stavovského divadla.
Impozantní kulisu kluziště na Ovocném trhu tvoří budova Stavovského divadla.

V neděli 13.12.2015 bude na kluzišti od 14 hodin probíhat akce s názvem „Vánoce na ledě“. Sportovně zábavné odpoledne plné her a soutěžních disciplín bude moderovat olympijský vítěz ze Salt Lake City Aleš Valenta. Dále vystoupí hokejový oddíl HC Olymp, který působí na Praze 1. Svoji účast dále přislíbili – režisér a herec Jakub Kohák, herec Pavel Nový, bývalý český fotbalový útočník a reprezentant Horst Siegl nebo český hokejový útočník, v současnosti působící jako trenér u mládeže v týmu HC Sparta Praha Jiří Zelenka a mnoho dalších.

Zdarma bude čekat na příchozí teplé občerstvení. Vstup volný.

Vánoce na ledě - Zdroj: Praha1.cz
Vánoce na ledě – Zdroj: Praha1.cz

Kluziště se nachází na Starém městě pražském, v impozantních kulisách Ovocného trhu, kterému dominuje budova Stavovského divadla. V jejím sousedství pak stojí Karolinum, historické sídlo Univerzity Karlovy. Na severovýchodní straně náměstí se zase nachází slavný Dům U Černé Matky Boží.