Policie stále pátrá po vězni, který utekl eskortě z krčské nemocnice. Podle informací novinky.cz se měl v Thomayerově nemocnici podrobit chemoterapii. Zvlášť nebezpečný vězeň Jan Novák byl ve vězení za několik brutálních loupežných napadení. Za mřížemi měl být do roku 2017. Policie po zločinici stále pátrá.

Nebezpečný vězeň, který v úterý odpoledne uprchl a policie po něm pátrá, změnil oděv. Vězeňské pyžamo vyměnil za černé teplákové kalhoty, šedou kostkovanou podzimní bundu, na hlavě by měl mít černou pletenou čepici, informovala ve středu večer mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Když nebezpečného recidivistu policie zatýkala letos v březnu mluvčí policie Tomáš Hulan varoval: „Kriminalisté na základě konkrétních zjištění vnímají hledaného jako velice brutálního a agresivního člověka bez jakýchkoliv zábran, který by mohl za určitých okolností dokonce i zabít. Navíc se jedná o osobu bez jakéhokoliv zázemí, tedy jak bez trvalého bydliště, financí, ale i přátel a kamarádů, který vlastně nemá, krom své svobody co ztratit, a o to víc je nebezpečný.“

Nebezpečný recidivista Jan Novák - Foto: Policie ČR
Nebezpečný recidivista Jan Novák – Foto: Policie ČR

 Do pátrací akce se okamžitě zapojily nejrůznější hlídky z okolí včetně policistů ze speciální pořádkové jednotky, kriminalisté výjezdové skupiny nejen z obvodního, ale i krajského ředitelství, a detektivové specializující se na pátrání po osobách. K nemocnici dorazili i psovodi se speciálně vycvičenými psy a policisté nyní společnými silami opravdu velmi intenzivně propátrávají široké okolí. Hledaný je vysoký 188 až 190 centimetrů, střední postavy. Má světlou pleť, hnědé vlasy delší než na fotografii z března letošního roku a modré oči. Oblečený byl do vězeňského oděvu – pyžama žluté barvy a pruhovaného modrobílého županu. Na nohou měl pantofle. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po tomto odsouzeném muži. Ve vězení si odpykával trest odnětí svobody za brutální loupeže a kriminalisté tak nevylučují, že by mohl být ke svému okolí nebezpečný. V době útěku sice nebyl ozbrojený, nicméně detektivové upozorňují, že už si zbraň mohl opatřit a nebude se zdráhat ji použít. Policie proto důrazně apeluje na veřejnost, aby se muže nesnažila v žádném případě zadržet, ale okamžitě volala na tísňovou linku 158 a pohyb hledaného ohlásila policistům.

Policejní zprávu najdete tady.