Po dobu  9 měsíců bude uzavřen severní vstup i výstup ze stanice metra Anděl. Přístupná bude pouze jižním vestibulem z terminálu „Na Knížecí“ nebo bezbariérovým výtahem.

V souvislosti s výlukou si vymění konečné linky tramvají 7 a 15. Linka 7 pojede na Kotlářku a linka 15 na Radlickou, aby se ulehčilo předpokládaným zvýšeným přepravním proudům.

Kalendáře Miluju Prahu 2018 objednávejte na miujup@gmail.com nebo eshopu Miuju Prahu

Několik tipů k cestování:
– Z Anděla do zastávky Na Knížecí pojedou tramvaje 5, 12, 15, 20 a 21 a autobusy 123, 167, 191
– Při cestě od Řep a Košířů na metro B je možné dojet linkami 7, 10 a 16 až na Palackého náměstí, nebo linkou 9 na Národní třídu
– Při cestě od Újezda na metro B je možné dojet linkami 12 a 20 až do zastávky Smíchovské nádraží, nebo také linkou 15 do zastávky Na Knížecí.

Přístup do stanice bude omezen z důvodu nutné výměny eskalátorů, obkladů a elektroinstalace.

Schéma stanice Anděl při výluce – Grafika PID
B
  • Severní vestibul stanice Anděl (výstup směr Anděl) bude uzavřen. Cestující využijí jižní vestibul stanice (výstup směr Na Knížecí). Pro přístup do stanice je také možno využít výtahy v ulici Nádražní.
  • Pro cestující ze směru Sídliště Řepy doporučujeme využít linek 10 a 16 a na metro B přestoupit v zastávce Palackého náměstí.
  • Cestující jedoucí ze směru Sídliště Barrandov mohou na metro B přestoupit v zastávce Na Knížecí.
Změny tras tramvají 7 a 15
7
  • změna trasy (odklon): KOTLÁŘKA – Kotlářka – Kavalírka – Klamovka – U Zvonu – Bertramka – Anděl (v ul. Plzeňské)Zborovská – … – ČERNOKOSTELECKÁ
15
  • změna trasy (odklon): RADLICKÁ – Škola Radlice – Laurová – Braunova – Křížová – Na Knížecí (v ul. Za Ženskými domovy) – Anděl (v ul. Nádražní) – Arbesovo náměstí – … – OLŠANSKÉ HŘBITOVY
Foto: Pražský integrovaná doprava

Omezení provozu Infocentra Anděl

Omezení se dotkne i Infocentra DP Anděl, které nebude po dobu uzavření vstupu do stanice v provozu. V souvislosti s tím bude u vybraných Infocenter prodloužena jejich provozní doba a cestující mohou také využít služeb prodejního místa jízdenek Anděl (Na Knížecí). Přehled Infocenter naleznete na tomto odkazu.