Na výstavě Mosty staré Prahy v Muzeu Karla Zemana najdete 25 unikátních fotografií pražských mostů. Výstava potrvá do druhého lednového týdne. Na místě si i můžete zakoupit kalendář Mosty staré Prahy. Snímky na výstavě i kalendáři pocházejí z největší soukromé sbírky starých fotek a pohlednic Stare-pohledy.cz.

Po celou dobru trvání výstavy platí 20 procentní sleva na vstupné do Muzea Karla Zemana. Stačí na pokladně říci Miluju Prahu. Tak neváhejte.

Unikátní Muzeum tvůrce Cesty do pravěku a jedinečné historické fotografie na výstavě Mosty staré Prahy na jednom místě.
Unikátní Muzeum tvůrce Cesty do pravěku a jedinečné historické fotografie na výstavě Mosty staré Prahy na jednom místě.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál odvysílal reportáž o výstavě Mosty staré Prahy, kterou v Muzeu Karla Zemana uspořádala společnost Miluju Prahu.

Poslechněte si rozhlasovou reportáž: 

banner-stare-mosty

Natáčeni rozhlasové reportáže o Mostech staré Prahy na přístavním molu Muzea Karla Zemana na Čertovce - Foto: Jakub Liška
Natáčeni rozhlasové reportáže o Mostech staré Prahy na přístavním molu Muzea Karla Zemana na Čertovce. Na snímku PR manažerka muzea Denisa Lešková, reportérka Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Kristina Lamperová a šéfredaktor Miluju Prahu David Černý – Foto: Jakub Liška

Miluju Prahu představuje Mosty staré Prahy

25 uníkátních snímků pražských mostů pochází z jedné z největších českých soukromých sbírek historických fotek a  pohlednic  HISTORICKE-FOTO.CZ Martina Nechaly. Na jedinečných fotografiích uvidíte v Muzeu Karla Zemana jednak mosty, které v Praze už nestojí. Jde o tři visuté mosty Rudolfova lávka, most císaře Františka I. či most císaře Františka Josefa I.

Poslechněte si úvodní slovo autora výstavy a kalendáře Davida Černého. 

Uvidíte i podobu mostů, které sice ještě v Praze stojí, ale doznaly mnoho změn. Možná vás překvapí koleje na Karlově mostě z doby, kdy přes most jezdila koňka a později dokonce tramvaj, nebo mohutná sousoší  postav z českých bájí na Palackého mostě.  Na dalších snímcích jsou i mosty, které sice svou podobu nezměnily, zato se proměnilo jejich okolí. Zveme vás na dobrodružnou cestu po starých pražských mostech.

banner 2

Návštěvníci si prohlížejí výstavu Mosty staré Prahy - Foto. Jakub Liška
Návštěvníci si prohlížejí výstavu Mosty staré Prahy – Foto. Jakub Liška
Návštěvníci si prohlížení výstavu Mosty staré Prahy v Muzeu Karla Zemana - Foto: Jakub Liška
Návštěvníci si prohlížejí výstavu Mosty staré Prahy v Muzeu Karla Zemana – Foto: Jakub Liška