S naším živým vysíláním jsme se tentokrát vypravili do zvonice katedrály svatého Víta na Pražském hradě, kde jsme pro vás natočili podvečerní zvonění na svatovítské zvony.

BANNERFINAL01

Zvonů je v katedrále celkem sedm. Největší z nich nese název Zikmund, váží kolem 16 tun a zabírá jedno celé patro. My jsme ho tentokrát nechali pod sebou a vydali jsme se o patro výše, kde na nás čekalo šest dalších zvonů. Tři z nich, Dominik, Maria a Ježíš byly zabaveny během první světové války 30. října 1916. Nahrazeny byly až v roce 2012. Dalšími jsou pak Josef z roku 1602, Jan Křtitel od Mistra Stanislava z roku 1546 a zvon Václav od zvonařů Ondřeje a Matěje z roku 1542.

ČTĚTE TAKÉ: Když promluví Zikmund…největší zvon království

Živý přenos ze zvonění jste mohli sledovat na našem facebookovém profilu Miluju Prahu. Podívejte se na jeho záznam:

V současné době zajišťuje zvonění v katedrále sv. Víta 15 pravidelných zvoníků a 8 zvoníků občasných. Z toho 10 služebně nejstarších zvoníků má dohromady za sebou přes 150 let činné služby. Z 23 výše zmíněných zvoníků je 7 žen.

bnner opraven

Na stránkách Miluju Prahu jsme vysílali živě již několikrát. Podívejte se na záznamy z dražby fotografií z výstavy Všechny krásy Prahy. Výtěžek z aukce putoval na konto Klokánku Hostivice.

Živě jsme vysílali také na Facebooku

Kromě živého youtubového vysílání jsme průběh večera vysílali také v rámci živého vysílání na naší facebookové stránce Miluju Prahu.

Z první řady zaznamenal vystoupení Evy Pilarové také fotograf a jeden z autorů dražených fotografií Eugen Kukla.

Živě jsme vysílali také z několika pražských vyhlídek:

Průtrž mračen z vrcholu Jindřišské věže:

Živé vysílání ze Staroměstské mostecké věže:

Živé vysílání z vyhlídky na Babě:

Živé vysílání z Branické skály:

Živé vysílání z pražského Děvína:

A co pro vás chystáme do budoucna?

V neděli 19.6. ve 20:00 odvysíláme projížďku lodí pod oblouky Karlova a Juditina mostu.

Plavbas pod obloukem Juditina mostu - Foto: Pražské Benátky

Plavbas pod obloukem Juditina mostu – Foto: Pražské Benátky

V úterý 21.6. 20:00 odvysíláme živé Pražské mystérium, tedy západ slunce o letním slunovratu do katedrály svatého Víta. Vysílání vzniká s laskavou podporou Jindřišské věže.

Foto: David Černý

Foto: David Černý