Léto je v plném proudu, a tak je na čase vyrazit k vodě. Mořské vlny však břehy pražských náplavek neomývají a ani Vltava svými teplotami přímo nevyzývá ke koupání. Přesto se však dají v české metropoli nalézt místa, kde si mohou Pražané dosytosti užít vodních radovánek.

BANNERFINAL01

Na našich facebookových stránkách Miluju Prahu jsme se nedávno ptali, kam se v Praze chodíte v parných letních dnech koupat. Nejčastějšími odpovědmi bylo Podolí, Divoká Šárka a koupaliště Petynka. My jsme pro Vás tento seznam rozšířili o dalších 11 koupališť! Nechte se inspirovat a vyražte v Praze k vodě.

Plavecký stadion Podolí

Plavecký stadion Podolí v Praze 4 je velké pražské sportovní a rekreační zařízení, které se nachází v jižní části hlavního města Prahy při pravém břehu řeky Vltavy v pražské čtvrti Podolí. Jedná se o velké centrum plaveckých sportů, které zahrnuje krytý bazén 50 metrů a dva venkovní bazény, z toho jeden 50 metrů dlouhý a jeden 33 metrů dlouhý. Oba dva padesátimetrové bazény mají osm plaveckých drah. Pro rekreaci Pražanů se zde nachází i velký tobogán, dětské brouzdaliště, sauny, solária apod.

Plavecký stadion v Podolí - Foto: Jaroslav Jiřička - Škola ateliérové fotografie
Plavecký stadion v Podolí – Foto: Jaroslav Jiřička – Škola ateliérové fotografie

Koupaliště Petynka

Travnaté prostorné pláže, kvalitní čistá voda a 50metrový vyhřívaný bazén – to jsou základní atributy zázemí areálu koupaliště Petynka v pražských Střešovicích. Velkou výhodou je vyhřívaný bazén, a tedy možnost plavání i za chladnějšího počasí, což ocení především kondiční plavci. Areál na Petynce se otvírá na začátku května a končí posledního září.

Zdroj: www.koupalistepetynka.cz
Zdroj: koupalistepetynka.cz

Koupaliště Divoká Šárka (U Veselíka)

Sezóna zahájena! Koupaliště U Veselíka. - Foto: Martin Dobrovodský
Sezóna zahájena! Koupaliště U Veselíka. – Foto: Martin Dobrovodský

Oblíbené koupaliště se nachází v Šáreckém údolí zvaném Divoká Šárka. Údolí tvoří vysoké skály mezi nimiž protéká Šárecký potok, který Vás dovede až přímo ke koupališti. V areálu koupaliště se nachází dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště s max hloubkou 0.5m, menší tobogán, houpačky, skluzavky, trampolínu a pro děti prolejzačky. Dále si zde můžete zahrát stolní tenis nebo také nohejbal, volejbal na uzavřeném hřišti. Samozřejmostí jsou uzamykatelné kabinky a možnosti občerstvení. Nevýhodou (nebo spíš výhodou?) koupaliště, je poměrně hodně studená voda, která pochází z již zmiňovaného Šáreckého potoka.

Koupaliště Džbán

Zdroj: koupalistedzban.cz
Zdroj: koupalistedzban.cz

Přírodní koupaliště Džbán nabízí příjemné prostředí, kontrolovanou kvalitu vody a dostatek prostoru v přírodním areálu v Šáreckém údolí. Koupaliště je v dosahu MHD a disponuje vlastním parkovištěm. Parkování je pro návštěvníky koupaliště zdarma. Otevřeno je denně od 8.00 do 21.00 hodin. Po celou otevírací dobu jsou návštěvníkům k dispozici občerstvení, převlékárny, sprchy a toalety.

Pražačka

Zdroj: prazacka.cz
Zdroj: prazacka.cz

Venkovní bazén je v létě jedním z nejoblíbenějších částí sportovního areálu Pražačka. Pro osvěžení nemusíte jezdit daleko, nachází se na Žižkově a v průběhu prázdnin je otevřený také pro večerní koupání. Pokud vás během koupání přepadne hlad nebo žízeň, zamiřte na terasu u bazénu, kde si můžete vybrat ze široké nabídky jídla a pití něco dobrého. V areálu se dále nachází převlékárny, toalety a sprchy se studenou i teplou vodou. Na vaši bezpečnost budou dohlížet kvalifikovaní plavčíci a vy si tak můžete vychutnat nerušený odpočinek.

Koupaliště Stírka

Koupaliště Stírka se nachází v klidné lokalitě mezi rodinnými domy v Praze – Kobylisích. Vlastní areál koupaliště zahrnuje velký bazén (dno bazénu se postupně svažuje), dětský oválný bazén vodním hřibem a skluzavkou. V areálu je možné si zapůjčit lehítka a sůunečníky. V letním provozu je návštěvníkům k dispozici restaurace se zahrádkou, stánek s občerstvením a točenou zmrzlinou. Celý rok je otevřená sauna. Sportovní aktivity: volejbal, aquazorbing, fotbálek, šipky, petangue, kroket. Relaxační aktivity: sauna, masáže, nehtové design studio.

Zdroj: koupaliste-stirka.cz
Zdroj: koupaliste-stirka.cz

Žluté Lázně

Zdroj: .zlutelazne.cz
Zdroj: .zlutelazne.cz

Žluté lázně jsou unikátním prostorem s nezaměnitelnou polohou a historií. Celková denní kapacita Žlutých lázní se pohybuje kolem osmi tisíc návštěvníků. Areál každému z nich nabízí nejen optimální podmínky ke sportovnímu vyžití, rekreaci a odpočinku, ale také jim poskytne dostatečné zázemí v oblasti gastronomie i hygieny. Součástí areálu je parkoviště pro 80 vozů. Celý areál je bezbariérový, včetně 2 bezbariérových toalet. Nabídka sportovišť je nesmírně pestrá: fotbalová klec na písčitém povrchu, osm hřišť na pétanque, stolní tenis, venkovní šachy, nohejbal, šlapadla či loďky. Ve Žlutých lázních vyrostly pod dohledem našich nejlepších reprezentantů 4 kurty na beachvolejbal. U nás, jako jediném místě v Praze, se také nachází půjčovna unikátních a stále populárnějších dračích lodí.

trickamilujuprahu_vyprodej

Plavecký a sportovní areál Hloubětín

Zdroj: bazenhloubetin.eu
Zdroj: bazenhloubetin.eu

Plavecký a sportovní areál Hloubětín byl postaven v roce 1979 a je majetkem hl. m. Prahy. V areálu můžete navštívitd dva kryté bazény napuštěné slanou vodou s celoročním provozem a letní venkovní bazén. V Plaveckém a sportovním areálu Vás především přivítá čistota. Rekonstruovaná sociální zařízení a sprchy. Nové vybudované samostatné moderní úpravny vody pro každý bazén, čištění pískovými, vzduchovými a chemickými filtry a úprava vody pomocí australské technologie SWC Oceanic s vsádkou přírodní mořské soli, to vše jsou důležité faktory pro prostředí prosté plísní.

Hostivařská přehrada

Zdroj: Facebook Hostivařská přehrada
Zdroj: Facebook Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada je položena v nádherné a klidné lokalitě uprostřed Hostivařského lesoparku. Pouze pár minut cesty z centra Prahy naleznete přírodní koupaliště s největší vodní plochou v Praze, kolem níž se rozprostírá jedna z nejkrásnějších přírodních částí v hlavním městě. V areál koupaliště naleznete dvě pláže a to hlavní pláž a nudistickou pláž. Každá z pláží disponuje vlastním vstupem, ale areál je uvnitř propojen. V obou těchto částech pak můžete relaxovat na travnatých i písčitých plochách. Součástí areálu jsou taká stánky s občerstvením, sociální zařízení, sprchy s pitnou vodou, převlékárny, dětské hřiště, půjčovna lodiček a další sportoviště.

Koupaliště Klánovice

Zdroj: koupalisteklanovice.cz
Zdroj: koupalisteklanovice.cz

Koupaliště Klánovice se nachází v Praze 9 Klánovicích, v jedné z nejhezčích pražských obcí. Najdete zde areál ideální k relaxaci, k aktivnímu odpočinku nebo k příjemnému posezení pod slunečníky. Je pro Vás připraven bazén 25 x 10 m a 15 x 10 m s pozvolným vstupem do vody, moderní sociální zařízení, převlékárny, bohaté občerstvení a dvě zahrádky. Relaxovat můžete u bazénu na lehátkách nebo na rozlehlé travnaté pláži. Pro děti jsou připravea dvě dětská hřiště, trampolíny, houpací zvířátka, stůl na stolní tenis, minigolf a pro sportovně založené hříště na plážový vollejbal.

Přírodní koupaliště Motol

Zdroj: Facebook Přírodní koupalistě Motol
Zdroj: Facebook Přírodní koupalistě Motol

Koupaliště Motol je přírodní vodní nádrž s protékající vodou. Dno se pozvolna svažuje až k hrázi, kde je hloubka asi tři metry. Najdete tu i nudistickou pláž. Můžete posedět u stánku s širokým sortimentem jídel a nápojů. K zapůjčení jsou také slunečníky, rozkládací lehátka k odpočinku na slunci a sportovní potřeby.

Koupaliště Čakovice

Zdroj: Facebook Koupaliště Čakovice
Zdroj: Facebook Koupaliště Čakovice

Jedná se venkovní koupaliště, které je tedy v provozu pouze v letních měsících a za příznivého počasí. K dispozici jsou zde dva bazény, jeden hlubší pro plavce a sportovce a druhý spíše pro děti. Travnatá plocha v areálu pojme až 3000 návštěvníků a v areálu koupaliště se také nachází tobogán, který je zdarma. V areálu je také občerstvení a starší lidé ocení posezení na lavičkách ve stínu stromků a maminky s dětmi naopak brouzdaliště okolo bazénů.

Koupaliště Ládví

Koupaliště bylo uvedeno do provozu v roce 1982 a dlouhá léta bylo uzavřené. Nově je otevřeno od 22. července 2014. Revitalizace areálu zahrnula zejména přestavbu bazénů, jejichž původní uspořádání bylo vhodné pouze pro neplavce. Nově zde vznikl velký bazén 30 x 12,5 m s dostatečnou hloubkou a brouzdaliště. Součástí areálu jsou i dvě hřiště na pétanque a restaurace pro 40 osob s celoročním provozem.

Zdroj: koupalisteladvi.cz
Zdroj: koupalisteladvi.cz

Biotop Radotín

Zdroj: Facebook Biotop Radotín
Zdroj: Facebook Biotop Radotín

Nedaleko základní školy v Radotíně se nachází nový přířodní biotop, ve terém je možné se také vykoupat. Podstata biotopu spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, bez chemie, za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. Jde o čisté koupání bez chloru. V areálu Biotopu Radotín se nachází koupací jezero, biologické (čistící) jezero, letní převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a letní toalety. Celý areál je zatravněn s umělou závlahou, provedeny byly též sadové úpravy a oplocení celého areálu. V budově zázemí v 1. patře nachází prostory pro plavčíka, bufet (vč. technického zázemí).

Koupací jezero má půdorysný tvar nepravidelného oválu připomínající ledvinu o rozměrech přibližně 62,0 x 75,0 m. Je umístěno ve střední části areálu. Koupací část má proměnlivou hloubku 0,40 m — 1,20 m (neplavecká část) a maximálně 3,25 m (plavecká část). Koupací jezero tvoří uzavřený okruh vody oddělený fóliemi od okolního prostředí.

Zdroj: Facebook Biotop Radotín
Zdroj: Facebook Biotop Radotín

BONUS: Pokud jste příznivci tobogánů, výřivek, saun a podobných aktivit, tak máte možnost vyrazit do některého z pražských aquaparků. Největším z nich je Aquapalace Praha v Čestlicích, k dalším oblíbeným aquaparkům patří také Aquadream na Barrandově, Aquacentrum Lagoon v Letňanech, nebo Aquacentrum Šutka v pražské Troji.

Total
4
Shares