Tak to byla velká výzva. V londýnském metru vyběhl třicetiletý James Heptonstall z vagonu ve stanici metra Mansion House a běžel do stanice Cannon Street. Stihl nastoupit do stejného vagonu. Obě zastávky jsou od sebe vzdáleny  380 metrů. Vzdálenost mezi stanicemi musel zvládnout za minutu a dvacet sekund. Jamesovi v cestě stály dvě řady turniketů a 75 schodů. Samozřejmě se mu do cesty ještě pletli udivení cestující. James měl na hlavě kameru a celou svou cestu snímal.

Očima strojvůdce metra. Aneb na cestě z Kačerova do Zličína
Foto: repro z videa Epic Challenges
Foto: repro z videa Epic Challenges

„Chtěl jsem si vyzkoušet, že je něco takového možné. Jsem nadšený sportovec a rád překonávám vlastní hranice. Nespokojím se s tím, když někdo řekne, že to nejde. Chci to vyzkoušet na vlastní kůži,” uvedl James Heptonstall. „Běžně jezdím po této trase metra ráno do práce a není to zrovna příjemný zážitek. Když to tedy jde, tak do práce běžím či jezdím na kole. Lidé na mě tentokrát v soupravě koukali s nedůvěrou – byl jsem ve sportovním a měl kameru na hlavě. Během mého běhu se někdo mého kamaráda Noela, který točil z vagónu, zeptal, oč jde. Měli za to, že se mi to nemůže podařit. Když jsem pak do vagónu skočil, ještě mi zatleskali,” dodal mladý muž.

Takhle budou vypadat nové stanice metra A. Podívejte se na aktuální snímky…

V Praze jsou k sobě nejblíže vchody stanic na trase B mezi Můstkem a Národní, ale jsou zde nepoměrně delší schody, takže je to asi nemožné.