Připravili jsem pro vás fotosoutěž o nejkrásnější fotky podzimní Prahy. Praha se opět oblékla do barev podzimu. Nad Vltavou se ráno válejí mlhy, kterými pronikají paprsky slunce tvořící překrásné obrazce ve hře stínů a slunečního světla. Jako každý rok i letos jsme vytvořili velké podzimní album fotografií, které nám posílají fotografové a fanoušci Miluju Prahu.

Muzeum Karla Zemana Praha 29.10.2012 Photographer: Libor Svacek; box@fotosvacek.cz; Cesky Krumlov; CZ.

Muzeum Karla Zemana – Foto: Libor Sváček; www.fotosvacek.cz

Tentokrát jsme pro vás připravili velké zpestření v podobě spolupráce s Muzeem Karla Zemana, v kterém je na rozdíl od mnohých jiných muzeí focení a filmování doporučeno!

Pošlete nám fotografie podzimní Prahy a dostanete slevu na vstupném do Muzea Karla Zemana 20%! Stačí poslat fotku na mail milujup@gmail.com, v muzeu říci heslo Miluju Prahu a sleva je Vaše.

Soutěží se o tyto ceny: 

Hlavní cenou pro 10 autorů nejlepších fotek je fotografický workshop v muzeu Karla Zeman spojený s projížďkou lodí z muzejního přístaviště na Čertovce s nezapomenutelnými výhledy na Karlův most, Kampu, Pražský hrad z hladiny Vltavy a Čertovky.

Týdenní ceny

1.týden: 2 x vstupenka do Muzea Karla Zemana, 1 x DVD Cesta do pravěku, 1 x magnet, 3 x pohled (vše s motivy z filmu Cesta do pravěku)

2.týden: 2 x vstupenka do Muzea Karla Zemana, 1 x DVD Vynález zkázy, 1 x magnet, 3 x pohled (vše s motivy z filmu Vynález zkázy)

3.týden: 2 x vstupenka do Muzea Karla Zemana, 1 x DVD Baron Prášil, 1 x magnet, 3 x pohled (vše s motivy z filmu Baron Prášil)

4.týden: 2 x vstupenka do Muzea Karla Zemana, 1 x DVD Ukradená vzducholoď, 1 x magnet, 3 x pohled (vše s motivy z filmu Ukradená vzducholoď)

Vítězové za první a druhý týden soutěže

Muzeum Karla Zemana věnovala fotografům pěkné ceny:

Za 1. týden získává

dvě vstupenky do Muzea Karla Zemana

MartikPhoto

Foto: MartikPhoto
Foto: MartikPhoto

DVD Cesta do pravěku od režiséra Karla Zemana  

vyhrává Ludmila Fišová

Pražský podzim - Foto: Ludmila Fišová
Pražský podzim – Foto: Ludmila Fišová

3x pohled

Barbara Semenov, Petr Turek a Josef Siebert

Pražský podzim - Foto: Barbara Semenov
Pražský podzim – Foto: Barbara Semenov
Foto: Petr Turek
Foto: Petr Turek
Foto: Josef Siebert
Foto: Josef Siebert

1x magnet

vyhrává Irena Najmanová

Foto: Irena Najmanová
Foto: Irena Najmanová

Za 2. týden ceny získáva

Dvě  vstupenky do Muzea Karla Zemana

Honza Jínek

Foto: Honza Jínek
Foto: Honza Jínek

DVD filmu Karla Zemana Vynález zkázy 

Michal Jirák

Z bohnické vyhlídky - Foto: Michal Jirák
Z bohnické vyhlídky – Foto: Michal Jirák

3x pohled 

Jaroslav Jílek, Renata Stuchlíková a Jaroslav Skokan

Foto: Jaroslav Jílek
Foto: Jaroslav Jílek
Foto: Renata Stuchlíková
Foto: Renata Stuchlíková
Foto: Jaroslav Skokan
Foto: Jaroslav Skokan

1x magnet

Katarzyna Snelewska

Foto: Katarzyna Snelewska
Foto: Katarzyna Snelewska

Vstupte do magického světa animace v Muzeu Karla Zemana

V muzeu uvidíte filmové scény a malé ateliéry, kterými budete procházet a můžete se v nich – přímo mezi kulisami – natáčet v akci. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Současně se také seznámíte s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového vizionáře. Muzeum je interaktivním a hravým prostorem zaměřeným na rodiny s dětmi z České republiky i ze zahraničí. Dlouhodobě se má muzeum stát institucí uchovávající a propagující odkaz režiséra a výtvarníka Karla Zemana s širokou nabídkou aktivit pro laickou i odbornou veřejnost. Více informací pro návštěvu Muzea naleznete zde.

Nejslavnější film Karla Zeman je Cesta do pravěku z roku 1955, která se pro režiséra stala průlomovým dílem, prvním filmem kombinujícím hranou, animovanou a loutkovou složku. O čtyři roky později mu Vynález zkázy přinesl světovou slávu – film byl okamžitě prodán do 72 zemí světa a stal se tak nejúspěšnějším českým filmem všech dob.

Karel Zeman - Vynález zkázy (1958); zdroj: Muzeum Karla Zemana
Karel Zeman – Vynález zkázy (1958); zdroj: Muzeum Karla Zemana
Karel Zeman - Vynález zkázy (1958); zdroj: Muzeum Karla Zemana
Karel Zeman – Vynález zkázy (1958); zdroj: Muzeum Karla Zemana

V Baronu Prášilovi a následujících dvou verneovkách Zeman i nadále využíval svých úspěšných trikových postupů.

Karel Zeman - Baron prášil (1961); zdroj: Muzeum Karla Zemana
Karel Zeman – Baron Prášil (1961); zdroj: Muzeum Karla Zemana
Karel Zeman - Ukradená vzducholoď (1966); zdroj: Muzeum Karla Zemana
Karel Zeman – Ukradená vzducholoď (1966); zdroj: Muzeum Karla Zemana

V 70. letech se nejen pro svou lásku k dětem a touhu tvořit pro ně, ale i kvůli náročnosti natáčení hraných filmů opět vrátil k tvorbě animovaných filmů. Mezi Zemanovy blízké spolupracovníky patřili hudební skladatel Zdeněk Liška, animátor Arnošt Kupčík, produkční Karel Hutěčka a také jeho dcera Ludmila – od Pohádek tisíce a jedné noci spoluvýtvarnice jeho filmů.

Do všech těchto fantastických světů se můžete díky Muzeu Karla Zemana vypravit i Vy. Muzeum se nachází v Saském dvoře (Saská 3) na Malé Straně u Karlova Mostu a otevřeno je denně od 10 – 19 hodin. Každou sobotu navíc v muzeu probíhají workshopy animace a výtvarné dílny.