Jak se žilo za socialismu v 70. a 80. letech minulého století? To nyní představuje unikátní retro výstava předmětů denní potřeby v galerii Tančící dům, navazující na úspěšnou výstavu „Retro 70. a 80. let“, kterou navštívilo téměř 70 000 návštěvníků. V rámci aktuální výstavy mohou návštěvníci vidět na 1300 předmětů denní potřeby. Dobovou atmosféru přibližuje i prosklené přízemí Tančícího domu, které se proměnilo ve sváteční retro výlohu obchodního domu Kotva.

Dvě videa z návštěvy výstavy “Retro zima za socíku” nám prostřednictvím našeho partnerského projektu NatočVideo poslal pražský reportér Petr Porubský:

Výstava je otevřená od 14. listopadu 2018 do 3. března 2019. Kompletní informace o otevírací době, dalších doprovodných akcích k výstavě a dalších výstavách v Tančícím domě naleznete na webových stránkách Galerie Tančící dům.

Narazili jste také na zajímavou zpravodajskou událost? Víte o zajímavém místě v Praze, na které se rádi vracíte a o které byste se chtěli podělit s ostatními fanoušky NatočVideo a Miluju Prahu? Natočte to!

Kromě záběrů z vašich oblíbených míst v Praze nás zajímají i další zajímavosti z Prahy, koncerty, výstavy, návštěvy muzeí, pražských vyhlídek nebo sportovních utkání. Zajímají nás ale i zpravodajská témata, nehody automobilů, tramvají, prasklá vodovodní potrubí, opravy a rekonstrukce domů a silnic nebo třeba záběry aktuálního počasí v Praze.

JAK TOČIT A POSÍLAT VIDEA?

Záběry z Prahy nám posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play. Záběry můžete posílat i přes naše webové stránky NatocVideo.

Videa ukládejte pod hashtagem #PRAZSKYREPORTER

KDE SE VIDEA OBJEVÍ:

Vaše videa se objeví u vašeho profilu na webu www.natocvideo.cz. Každý týden pak budeme ta nejlepší videa zveřejňovat ve speciálním článku na webu www.milujuprahu.cz a také na facebookové stránce tohoto serveru www.facebook.com/MilujuPrahu.cz

O CO SE SOUTĚŽÍ:

Každý ze tří nejlepších autorů týdne dostane dvě volné vstupenky do Botanické zahrady hlavního města Prahy (včetně vstupu do skleníku Fata Morgana)

Ceny budeme postupně obměňovat!

Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, díky kterým budete natáčet videa jako skuteční reportéři:

  • NATÁČEJTE NA ŠÍŘKU!
  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Snažte se udržet váše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Připojte k videu doplňující informace. Kdy a kde bylo video natočeno, k jaké příležitosti, co se na něm odehrává.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.
Total
94
Shares