V rámci unikátní rekonstrukce k stoletému výročí vzniku Československé republiky dorazily těsně před vánočními svátky do Prahy dva speciální vlaky. První souprava, s příznačným názvem TGM, přepravovala přímo prezidenta Masaryka, kterého ztvárnil herec Otakar Brousek mladší, a také jeho početný doprovod v dobových kostýmech. Druhý vlak, který nesl název “100 let spolu”, byl vyhrazen výhradně pro veřejnost.

Již v pátek 21. prosince dorazily vlakové soupravy na nádraží v Českých Budějovicích. O den později už dorazil prezident přímo do Prahy, kde se nejprve setkal se zástupci historických spolků a ve Vrchlického sadech následně i s širokou veřejností. Celá kolona se poté v doprovodu legionářů vydala Opletalovou ulicí na Václavské náměstí k soše sv. Václava. Příjezd prezidentského vlaku a následný průjezd Václavským náměstím zaznamenal i náš pražský reportér Petr Porubský:

 

Narazili jste také na zajímavou zpravodajskou událost? Víte o zajímavém místě v Praze, na které se rádi vracíte a o které byste se chtěli podělit s ostatními fanoušky NatočVideo a Miluju Prahu? Natočte to!

Kromě záběrů z vašich oblíbených míst v Praze nás zajímají i další zajímavosti z Prahykoncertyvýstavynávštěvy muzeípražských vyhlídek nebo sportovních utkání. Zajímají nás ale i zpravodajská tématanehody automobilůtramvajíprasklá vodovodní potrubíopravy a rekonstrukce domů a silnic nebo třeba záběry aktuálního počasí v Praze.

JAK TOČIT A POSÍLAT VIDEA?

Záběry z Prahy nám posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play. Záběry můžete posílat i přes naše webové stránky NatocVideo.

Videa ukládejte pod hashtagem #PRAZSKYREPORTER

KDE SE VIDEA OBJEVÍ:

Vaše videa se objeví u vašeho profilu na webu www.natocvideo.cz. Každý týden pak budeme ta nejlepší videa zveřejňovat ve speciálním článku na webu www.milujuprahu.cz a také na facebookové stránce tohoto serveru www.facebook.com/MilujuPrahu.cz

O CO SE SOUTĚŽÍ:

Každý ze tří nejlepších autorů týdne dostane dvě volné vstupenky do Botanické zahrady hlavního města Prahy (včetně vstupu do skleníku Fata Morgana)

Ceny budeme postupně obměňovat!

Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, díky kterým budete natáčet videa jako skuteční reportéři:

  • NATÁČEJTE NA ŠÍŘKU!
  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Snažte se udržet váše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Připojte k videu doplňující informace. Kdy a kde bylo video natočeno, k jaké příležitosti, co se na něm odehrává.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

 

Total
129
Shares