V Praze na Vltavě zaznamenal reportér našeho partnerského projektu NatocVideo.cz
Petr Vok tento zamilovaný páreček labutí. A je to teda pokoukání. „Video jsem natočil 6.1.2014 při procházce u Vltavy, přesné místo je kousek od soutoku Vltavy a Kunratického potoka (kousek u MHD Pobřežní cesta). Na první pohled byla vidět jedna „divná“ labuť, měla hezky roztáhlá křídla, později jsem si všiml , že jsou 2 a občas dělají srdíčko. Tak jsem neváhal a začal točit a vzniklo toto video..“, napsal nám Petr Vok

OKO BERE! 21 nejčtenějších článků roku 2013 na Miluju Prahu…

Labutí námluvy jsou fantastickou podívanou, při které labutí partneři plavou těsně vedle sebe a v dokonalé souhře pohybují a kříží krky či sklánějí hlavu k hladině. Milostné hrátky se odehrávají také ve vodě.

Fotky nových stanic pražského metra. Už je poznat, jak budou vypadat

Samci se začínají dvořit své celoživotní družce už v zimě, aby na jaře neztráceli čas, který už je určen k páření, snášení vajec, péčí o mladé a jejich vyvádění.

Video: Myš na stanici metra Můstek! Schovala se do držáku na reklamy… :-)

Během zimy se labutě sdružují v hejna, ale když na jaře hnízdí tak si manželský pár své teritorium úzkostlivě hájí. Už v předjaří samec zahání jakékoliv případné soky. Postaví se vzpřímeně, roztáhne křídla a výhružně syčí. Pokud sok v lásce neustoupí tlučou se nápadníci křídly až peří lítá. Ptáci se mohou dokonce i zranit.

Video: Když zabloudí autobus. 167 ve slepé ulici

Labutě spolu tvoří páry a většinou zůstanou ve dvojici celý život. I když i tito impozantní ptáci symboly věrnosti se v asi pěti procentech případů opouštějí.

Podívejte se! 12 nejhezčích fotek ohňostroje…

Labutí námluvy:

Labutí potápění: