Pod věžemi Týnského chrámu byl po roce opět vztyčen majestátní vánoční strom, stánkaři zaplnili všechna hlavní náměstí a ulicemi se rozlinula vůně pečených kaštanů a svařeného vína. My jsme pro vás připravili velký přehled vánočních trhů v našem hlavním městě. Nechte se inspirovat a vyrazte nasát tu pravou vánoční atmosféru adventní Prahy.

banner-stare-mosty

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Největší vánoční trhy se už tradičně konají na Stroměstském náměstí. Kromě nasvíceného vánočního stromu dominují náměstí také do hvězdy rozmístěné tradiční prodejní domky. Ty jsou návštěvníkům vánočních trhů otevřeny každý den od 10:00 do 22:00. Některé stánky s občerstvení jsou otevřeny až do půlnoci. Na náměstí je také umístěno multifunkční pódium, na kterém každý den v 16:00 začíná program živých koncertů.

Foto: Jan Bogdan
Foto: Jan Bogdan

Vánoční trhy na Václavském náměstí

Vánoční trhy se po roce opět vrátili do dolní části Václavského náměstí. I zde jsou prodejní domky otevřeny od 10:00 do 22:00, případně do půlnoci. Prodávaný sortiment je zaměřen výhradně na vánoční zboží, jako jsou ozdoby, svícny, jmelí, věnce či svíčky.

Foto: Dalibor Durčák
Foto: Dalibor Durčák

Vánoční trhy na náměstí republiky

Pokud se z Václavského náměstí vypravíte ulicí Na Příkopě a dojdete až na její konec k Obecnímu domu, otevře se před vámi rozlehlý prostor náměstí Republiky. Právě na něm narazíte na další z mnoha rozmanitých vánočních trhů. Ty jsou pro návštěvníky otevřeny každý den od 10:00 do 19:00. Mezi prodejním sortimentem naleznete například adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, dárky a dárkové zboží, adventní kalendáře, betlémy,
cukrovinky, perníky s vánoční tematikou, sušené ovoce, ořechy všech druhů nebo pečené kaštany.

banner 1

Vánoční trhy na Tylově náměstí

Vánoční trhy se nacházejí také na Tylové náměstí, které se rozkládá mezi náměstími I. P. Pavlova a náměstím Míru. Již se od svého počátku, asi v roce 1875, se náměstí nazývalo Tržiště nebo i Tržní náměstí. Trhovci tady měli své stánky, kde nabízeli potravinářské zboží, ovoce, zeleninu, drobné živé domácí zvířectvo a rukodělné výrobky. Na tuto dlouholetou tradici navazují se svými výrobky také prodejci vánočních trhů, které na Tylově náměstí zastihnete denně od 10:00 do 19:00

Vánoční trhy na náměstí Míru

Tradiční vánoční trhy se nacházejí také na centrálním náměstí Vinohrad na náměstí Míru. V typických domcích naleznou návštěvníci množství vánočních produktů, rozmanité občerstvení či ukázky tradičních řemesel. Vánoční trhy na náměstí Míru jsou návštěvníkům otevřeny denně od 10:00 do 19:00.

Vánoční trhy na náměstí Míru - Zdroj: Facebook České vánoční, velikonoční a masopustní trhy
Vánoční trhy na náměstí Míru – Zdroj: Facebook České vánoční, velikonoční a masopustní trhy

Vánoční trhy na Pražském hradě

Na Pražském hradě se vánoční trhy konají na Náměstí u svatého Jiří a lákají na kvalitní sortiment pečlivě vybraných produktů s převážně vánoční tématikou. Otevřeny jsou od pondělí do čtvrtka od 9:00 do 19:00, v pátek, sobou a neděli pak až do 20:00.

Vánoční trhy na Pražském hradě - zdroj: trhynahrade.cz
Vánoční trhy na Pražském hradě – zdroj: trhynahrade.cz

Chystáte se navštívit některý z pražských vánočních trhů? Vyfoťte je a o své zážitky se podělte s ostatními fanoušky Miluju Prahu. Své snímky posílejte na mail milujup@gmail.com