Rok od roku je v Praze stále více míst, kde mají Pražané možnost sledovat premiérové, ale třeba i starší a kultovní filmy pod širou oblohou. My jsme pro vás připravili velký přehled všech hlavních pražských letních kin, do kterých se můžete během parných letních dní vypravit. Podívejte se.

BANNERFINAL01

Letní kino Meetfactory 2016

V letním kině MeetFactory vás letos čeká čtyřdílný cyklus tematicky laděných projekcí s názvem be kind rewind, který odkazuje na již zaniklé videopůjčovny, kulturu videokazet a nálepek, které žádaly diváky, aby po zhlédnutí filmu videopásku převinuli zpátky na její začátek. Vedle prázdninově odlehčených filmů a diváckých hitů nebudou chybět ani artově laděné snímky pro fajnšmekry. Vstupné je 80 Kč. Pro návštěvníky s trvalým bydlištěm na Praze 5 se slevou 50%. Kompletní program naleznete na oficiálních stránkách letního kina.

Letní kino Meetfactory - Zdroj: www.meetfactory.cz
Letní kino Meetfactory – Zdroj: www.meetfactory.cz

Výletní kino Smíchov

Kino je přímo u vody na kamenné náplavce Hořejšího nábřeží, Praha 5 Smíchov. Přijďte si užít neopakovatelnou atmosféru letního kina mezi Vltavou a opěrnou náplavní zdí. Areál se návštěvníkům otevírá v 18:00 od čtvrtka do pondělí. Projekce začínají až padne tma, v srpnu mezi 21:30 a 22:00. Cena lístku je 100 Kč. Kompletní program naleznete na oficiálních stránkách letního kina.

Výletní kino Smíchov - Zdroj: Facebook Výletní kino Smíchov
Výletní kino Smíchov – Zdroj: Facebook Výletní kino Smíchov

Letní kino v Riegrových sadech

Každou neděli a pondělí od 21:00 (srpen a září cca od 20:00) bude na velké zahradě v Riegrových sadech promítán jeden z filmů. Tituly jsou letos vybrány tak, aby uspokojily většinu diváků. Vstup je zdarma. Kompletní program naleznete na webových stránkách restaurace Riegrovy sady.

Letní kino v Riegráčích - Zdroj: Facebook Riegrovy sady - zahrádky
Letní kino v Riegráčích – Zdroj: Facebook Riegrovy sady – zahrádky

Letňák – Střelecký ostrov

Sezóna letního kina na Střeleckém ostrově bude probíhat po celý červenec. Promítat se budou filmy z dílny českých autorů i zahraniční trháky. Vstupné je 100 Kč. Projekce probíhají každý večer od 21 hodin. Kromě promítání filmů se na ostrově můžete zúčastnit mnoha koncertů. Program naleznete na webových stránkách Letňák – Střelecký ostrov.

Letní kino na Střeleckém ostrově - Zdroj: Facebook Letňák
Letní kino na Střeleckém ostrově – Zdroj: Facebook Letňák

Letní kino před Crossem (Cross Club)

Samotný klub se již roky drží osvědčené tradice a vstup je po celé léto zdarma. Každou středu se pravidelně promítá od 21:30 před klubem Cross. Největší výhodou je zajímavé futuristické okolí, které se oproti ostatním kinům v Praze může pochlubit zajímavým námětem. Program nalezenete na webových stránkách Cross Clubu.

Letní kino před Crossem - Zdroj: Facebook CROSS][CLUB - officiall
Letní kino před Crossem – Zdroj: Facebook CROSS][CLUB – officiall

trickamilujuprahu_vyprodej

Žluté lázně

Žluté lázně se rozkládají přímo na břehu Vltavy v Praze 4 – Podolí na ploše tři a půl hektaru. Jako každý rok na svém prostranství promítají i letní kino. Areál lázní je v průběhu letní sezóny (1. 5. – 30. 9. 2016) otevřen pro veřejnost od 8:00 do 22:00 hodin. Kompletní program akcí, včetně promíání letního kina, naleznete na webových stránkách Žlutých lázní.

Letní kino ve Žlutých lázních - Zdroj: www.zlutelazne.cz
Letní kino ve Žlutých lázních – Zdroj: www.zlutelazne.cz

Letní kino Containall

Containall – Malá Strana je sezonní kulturní centrum vytvořené z přepravního kontejneru hned vedle Hergetovy Cihelny a kousek od metra Malostranská. Letní kino v provozu každé úterý od května do září. Program letního kina naleznete na webových stránkách Containallu

Letní kino Containall - Zdroj: www.containall.cz
Letní kino Containall – Zdroj: www.containall.cz

Máte tip na zajímavý koncert, výstavu, divadlení představení nebo jinou kulturní událost konanou v Praze? Napište nám na mail milujup@gmail.com. O vaše tipy se podělíme s ostatními fanoušky Miluju Prahu.