Klasická tramvaj T3, která více než 50 let tvořila kolorit Prahy jezdí už jen na nostalgické lince číslo 23. Posledními „té trojkami“ na běžných linkách zůstane 350 tramvají T3R. P a 33 nízkopodlažních tramvají T3R. PLF. To jsou však již od základu zrekonstruované T3 s novou elektrickou výzbrojí a značně upraveným interiérem.

Nová nostalgická linka je v provozu v úseku Královka – Malovanka – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Malostranské náměstí – Újezd – Národní divadlo – Národní třída – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Vinohrady – Zvonařka.

Posledním útočištěm legendárních T3 se stala vozovna Žižkov se svou typickou silně vytíženou linku číslo 9. Průvodcem ve filmu je řidič Josef Fischer, který poprvé řídil tramvaj v roce 1969 – tedy v době, kdy ještě nebylo metro a kdy na tramvajové dopravě spočíval největší podíl přepravených cestujících v Praze.

Toto tričko s tramvají si můžete objednat na našem eshopu.

Podívejte se na film Jeden den s tramvají T3.

Tramvaje T3 se vyráběly od počátku 60. let až téměř dokonce století v ČKD Tatra. Celkově se T3 vyrobilo téměž 14.000 kusů a jde tak o vůbec nejrozšířenější typ tramvaje na světě. Tramvaj jezdila či dodnes jezdí v 10 státech a 49 městech.

Původní T3 byly na běžných linkách v Praze provozovány 55 let (1962-2017).  Ještě na začátku roku 2017 zůstalo v provozu 402 inovovaných vozidel odkazujících na slavnou tradici původních T3.