V nedělí 20. listopadu od 15 hodin bude v prostorách Muzeum Karla Zemana otevřena výstava fotografií z kalendáře Mosty staré Prahy. Přijďte se podívat. Autor projektu David Černý popovídá o jednotlivých fotografiích o historii pražských mostů a vezme vás na malou vycházku kolem Karlova mostu s výkladem o Juditině mostu, Karlově mostu a dvou dřevěných válečkách na mostě u Karlova mostu. Tento den bude možno koupit kalendáře Mosty staré Prahy a Miluju Prahu 2017 v mimořádné výstavní slevě Miluju Prahu 2017 za 199,- Kč řádná cena je 250,- Kč a Mosty staré Prahy za 299,- řádná cena je 350,- Kč.

Poslechněte si rozhlasovou reportáž: 

Výstava bude přístupná zdarma. Muzeum Karla Zemana poskytne slevu 20 procent na vstupné do prostor muzea. Kalednáře se rovněž můžete objednat na našem eshopu.

25 uníkátních snímků pražských mostů pochází z jedné z největších českých soukromých sbírek historických fotek a  pohlednic  HISTORICKE-FOTO.CZMartina Nechaly. Na jedinečných fotografiích uvidíte jednak mosty, které v Praze už nestojí.  Šlo o tři visuté mosty Rudolfova lávka, most císaře Františka I. či most císaře Františka Josefa I.  Uvidíte i podobu mostů, které sice ještě v Praze stojí, ale doznaly mnoho změn. Možná vás překvapí koleje na Karlově mostě z doby, kdy přes most jezdila koňka a později dokonce tramvaj, nebo mohutná sousoší  postav z českých bájí na Palackého mostě.  Na dalších snímcích jsou i mosty, které sice svou podobu nezměnily, zato se proměnilo jejich okolí. Zveme vás na dobrodružnou cestu po starých pražských mostech. Pojďte dál.

Kalendář Mosty staré Prahy k dostání na eshopu Mlluju Prahu
Kalendář Mosty staré Prahy k dostání na eshopu Mlluju Prahu

Výstava 25 unikátních fotografií mostů Staré Prahy - Foto: David Černý
Výstava 25 unikátních fotografií mostů Staré Prahy – Foto: David Černý
MOST CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA I. - Foto: Historicke-foto.cz zaujal v kalendáři Mosty staré Prahy měsíc prosinec. Objednávejte na našem eshopu.
MOST CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA I. – Foto: Historicke-foto.cz zaujal v kalendáři Mosty staré Prahy měsíc prosinec. Objednávejte na našem eshopu.
MOST CÍSAŘE FRANTIŠKA I. - Foto: Historicke-foto.cz
MOST CÍSAŘE FRANTIŠKA I. – Foto: Historicke-foto.cz
LETENSKÝ VÝHLED NA MOSTY - Foto: Historicke-foto.cz
LETENSKÝ VÝHLED NA MOSTY – Foto: Historicke-foto.cz