Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati provoz na lince metra C v úseku Muzeum – Pražského povstání, a to obousměrně. Výluka proběhne ve dvou po sobě jdoucích víkendech, ve dnech 20. – 21. 2. 2016 a 27. – 28. 2. 2016, vždy od zahájení provozu v sobotu do ukončení provozu v neděli. Důvodem je plánovaná výměna původních dřevěných pražců za nové betonové.

BANNERFINAL01

Přípravné práce pro výměnu pražců byly zahájeny již v noční přepravní výluce 15. 2. a dokončovací práce pak mají podle plánu trvat zhruba do 7. 3. 2016. Oprava trati bude kromě uvedených víkendových výluk probíhat průběžně i v nočních hodinách, kdy metro nejezdí (cca od 0:30 do 4:30 hodin).

Informační leták k výluce metra na lince C v úseku Muzeum - Pražského povstání - Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy
Informační leták k výluce metra na lince C v úseku Muzeum – Pražského povstání – Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Důvodem výluky je plánovaná výměna původních dřevěných pražců za nové betonové.Výměna souvisí s postupnou modernizací pražského metra, která má za cíl jediné – zvýšení komfortu pro naše cestující i neustálé zlepšování provozní bezpečnosti,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel a předseda představenstva DPP.

Po dobu výluk (cca od 8:00 hod. do 22:00 hod.) budou u uzavřených stanic metra a v jejich bezprostředním okolí nasazeni informátoři v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (v češtině i v angličtině) aktuální dopravní spojení. Mimo to budou vybaveni informačními letáky, které budou zároveň v několika typech k dispozici v informačních vitrínách ve stanicích metra. Pro informaci týkající se vždy konkrétního místa určení bude navíc připraveno zhruba 60 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi (opět v obou jazycích). Od středy 17. 2. a od následující středy 24. 2. 2016 bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra a hlásit se bude i během výluky.

výstava 3

Náhradní dopravu ve vyloučeném úseku bude zajišťovat v denním provozu náhradní autobusová linka XC na trase Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání. V úsecích Letňany – Muzeum a Háje – Pražského povstání budou vlaky v běžném provozu bez omezení.

Schéma náhradní dopravy během výluky metra na lince C v úseku Muzeum - Pražského povstání - Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy
Schéma náhradní dopravy během výluky metra na lince C v úseku Muzeum – Pražského povstání – Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Pro cestující, kteří využívají možnosti bezbariérového cestování, nabízí DPP při jízdě od konečné stanice Háje možnost výstupu ve stanici Pankrác, využití autobusové linky č. 193 do zastávky Pražského povstání a následného přestupu na náhradní autobusovou dopravu. Pro zlepšení možnosti přestupu bude pro linku č. 193 ve směru Nádraží Vršovice zřízena po dobu výluky zastávka Pražského povstání v nástupní zastávce náhradní autobusové linky XC. V zastávce Hlavní nádraží bude pro osoby se sníženou schopností pohybu (po předchozí domluvě s řidičem) umožněn výstup z autobusů XC až v nástupní zastávce u výtahů do haly vlakového nádraží. Pro další cestu směrem ke konečné stanici Letňany pak již lze využit linku metra C.

Pro bezbariérovou cestu v opačném směru (od konečné stanice Letňany) lze využít výtahu k výstupu z metra ve stanici Hlavní nádraží případně Muzeum a přestoupit zde na náhradní autobusovou dopravu ve směru Pražského povstání. K další cestě metrem bude třeba přestoupit v zastávce Pražského povstání z linky XC na linku č. 193, dojet na zastávku Pankrác a tam poté výtahem do stanice metra s možností pokračovat v cestě směrem ke konečné stanici Háje.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy