Na Tři krále 6. ledna 2018 se vnořily do chladných vod Vltavy více než tři desítky otužilců. K pátému pilíři Karlova mostu je dopravily dvě patentní lodě typu Vodouch z Pražských Benátek. Teplota vzduchu byla 8 stupňů – voda byla ještě o 4 stupně studenější.

Tři králové ve Vltavě. Voda měla 4 stupně, vzduch 8. – Foto: Veronika Pilařová
Kalendáře Miluju Prahu 2018 objednávejte na milujup@gmail.com nebo eshopu Miluju Prahu
Otužilci zdraví a chystají se na plavbu chladivou Vltavou – Foto: Veronika Pilařová

Plavbu jsme vysílali živě na Miluju Prahu. Podívejte se: 

Otužilci se shodli, že vzhledem k nevvyklé vysoké teplotě v tomto lednovém čase šlo vlastně o takovou jarní příjmenou ráchačku. Nicméně nedoporučovali, aby je lidé bez řádného otužileckého tréninku následovali, protože by mohli přijít k úhoně. Nejmladšímu účastníkovi plavby od 6. pilíře do přístaviště Judita bylo osm let. Mezi plavci se našlo i osm žen.

Patentní loď typu Vodouch dopravila plavce k pátému pilíři Karlova mostu. – Foto: Veronika Pilařová

Letos šlo o osmé Tříkrálové otužování u Karlova mostu, které pořádají členové České otužilecké unie s polečně s Pražskými Benátkami. Do chladivých vod se otužilci vrhnu v blízkosti pátého pilíře, kde byl dle legendy do Vltavy svržen svatý Jan Nepomucký – patron mostu, plavců a všech lidí od vody.

První král vstupuje do vody a chystá se tak zahájit tradiční Tříkrálové otužování – Foto: Veronika Pilařová

Otužilci uplavali téměř 200 metrů do přístaviště Judita pod Křižovnickým náměstím.  Na konci plavby naháči zcela zaplnili Muzeum Karlova mostu, kde se zahřáli pravým převoznickým punčem a silnou čočkovou polévkou. Ředitel muzea plavce odměnil pamětní diplomem, který jim bude připomínat chladivou plavbu.

Předseda České otužilecké unie a houževnatý propagátor otužování, Vladimír Komárek se vnořil do chladivých lednových vod Vltavy – Foto: Veronika Pilařová
Otužilci na Křížovnickém náměstí – Foto: Veronika Pilařová
Otužilci se nalodil v přístavišti Judita pod Křižovnickým náměstím u Karlova mostu – Foto: Veronika Pilařová
Majestát hradu dohlížel na počínání otužilců – Foto: Veronika Pilařová