Facebook před dvěma týdny umožnil živé vysílání. A tak se zuřivý foto- a videoreportér , laureát Czech Press Photo a dlouholetý spolupracovník Miluju Prahu Eugen Kukla azakladatel a šéfredaktor Miluju Prahu a spoluautor projektu iReportér České televize David Černý rozhodli spustit projekt Televize Černá Kukla s podtitulem Zpravodajství – Pivo – Publicistika – Životní styl. “Chodím po světě a často vidím věci, které stojí za to vysílat a teď je to možné,” vysvětluje jednoduchost rozhodnutí pro založení projektu Televize Černá Kukla Eugen Kukla.

BANNERFINAL01

Hned první vysílání Televize Černá Kukla, které zachytilo v živém vysílání stroboskopická světla na policejní stanici v Bartolomějské ulici, vidělo více než 21 tisíc diváků.

Půlnoční vysílání zachytily i Lidové noviny, které zjistily, že vysílání prověřovali pracovníci Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

„Kontrola ukázala, že světelnou show má na svědomí policista, který se zdržoval v kanceláři po  službě a tímto způsobem zkoušel zakoupený výrobek určený pro soukromé účely. Podle všeho se jednalo o speciální LED žárovku s barevnými efekty, určenou jako dárek. Policista si evidentně neuvědomil, že samotné odzkoušení komponentu, byť po službě, může být problém“ popsala pro lidovky.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Podle všeho se policisty první vysíláni Televize Černá Kukla dotklo, protože autory videa na Facebooku komentoval slovy: “Samuel Smrdihlav Skocdopole: Pan bude trochu mental stredne az tezce retardovaneho stupne a navic jeste slepej kdyz nepozna lampicku ktera vytvari tento jev. No byt soutez v blbosti pan obsadi jisto jiste 2. misto protoze je tak blbej ze nemuze byt ani na 1.”

Policejní komentář vysílání TV Černá Kukla - Repo: TV Černá Kukla
Policejní komentář vysílání TV Černá Kukla – Repo: TV Černá Kukla

Při druhém vysílání Televize Černá Kukla zachytil živě zuřivý reportér Eugen Kukla jak mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček vyhlíží skauty, kteří měli na nádvoří Pražského Hradu před bazilikou svatého Jiří zazpívat státní hymnu. Nakonec se mládež nedostavila a Televize Černá Kukla mohla odvysílat, jak Jiří Ovčáček zpívá hymnu ve skromném hloučku. Před dvěma dny horlivý policista zakázal na nádvoří zazpívat hymnu skautům v den svátku jejich patrona svatého Jiří před světcovou bazilikou. Skauti údajně nahlásili, že půjdou na nádvoří znovu, kde je už očekával mluvčí. Vedení Junáka nicméně popírá, že by tuto akci svolalo, takže se zdá, že mluvčí prezidenta patrně někomu padl na lep.

Vysílání Televize Černá Kukla přebraly Lidové noviny, Mladá Fronta Dnes, Svobodné Fórum a Česká televize.

 

Lidovky.cz vysílají video Televize Černá Kukla - Repo: Facebook Televize Černá Kukla
Lidovky.cz vysílají video Televize Černá Kukla – Repo: Facebook Televize Černá Kukla

Videozpravodajství Televize Černá Kukla převzal i IDNES.cz.

iDnes.cz vysílaá video Televize Černá Kukla - Repo: Facebook Televize Černá Kukla
iDnes.cz vysílaá video Televize Černá Kukla – Repo: Facebook Televize Černá Kukla

Zpěv hymny zaznamenaný Televizí Černá Kukla využilo i zpravodajství Svobodného Fóra a poprosil o něj i editor zpravodajství České televize.

V nabídce vysílání Televize Černá Kukla jsou i události kulturní. Například živě vysílala vernisáž Richarda Cortese Signs of Times Znamení doby jako byly pokročilá vernisáž v galerii Volvox Globator,

A na závěr lehce dekadentní živé gastrovysilání Run. Sushi. Run.