Teroristé kteří zastřelili dvanáct osob v redakci humoristického pařížského časopisu Charlie Hebdo stále unikají francouzské policie. Podle zpráv, které z Francie přicházejí, útočníci ukradli auto, ve kterém ujíždějí. Vzali rukojmí. Policejní operace se odehrává v v Dammartin-en-Goële severně od Paříže. Podívejte se na živé vysílání stanice SKY news.

Hledanými jsou francouzští bratři Chérif a Said Kouachiovi, jejichž rodiče pocházejí z Alžírska. Muži ve věku 32 a 34 let jsou nejspíš ozbrojeni a velmi nebezpeční. Při čtvrtečním přepadení benzinové stanice, při kterém byli odhaleni a po němž opustili své auto, měli u sebe podle vedoucího pumpy útočné pušky kalašnikov a granátomety.

 

17:46 Někteří rukojmí z obchodu s potravinami byli osvobozeni.

17:24 Teroristé Chérif Kouachi a Said Kouachi byli zabiti při policejní akci. Rukojmí je naživu a v pořádku.

17:15 Šest výbuchů zachyceny také v obchodě s potravinami v Paříži, kde je zadrženo 6 rukojmích. Policie vyklízí ulici! Na místě sanitní vozy!

17:10 Na místo přijíždění sanitky

16:57 Na záběrech Sky NEWSje patrná dělostřelba a exploze. Nyní se z tiskařské firmy valí kouř.

16:15 Mezi rukojmími je žena a její šestiměsíční dítě

15:58 Provoz metra byl obnoven. Muž, který zadržuje rukojmí v obchodě s potravinami na východě Paříže Amedy Coulibaly, požaduje propuštění bratrů Kouachiových.

15:24 Přestupní stanice pařížského metra Trocadero byla evakuována. Nachází se nedaleko Eiffelovy věže.

14:45 Dvě oběti po incidentu v pařížském obchodě s košer potravinami. Policie vydala v souvislosti se střelbou v obchodě zatykač na dvě osoby, a toAmedyho Coulibalyho a Hayat Boumeddienovou. Zatím není jasné, zda se oba zdržují v obchodě.

14:25 Policisté věří, že muž, který zadržuje rukojmí v obchodě s potravinami, má na svědomí život policistky při čtvrteční střelbě v Paříži

14:15 Princ Harry právě podepsal kondolenční knihu na francouzském velvyslanectví v Londýně

13:44 Po střelbě na východě Paříže je jeden zraněný. Střílelo se v obchodě s potravinami, útočník má pět rukojmí.

13:29 Nová střelba byla zaznamenána na východě Paříže. Střelba ze čtvrka, při které zemřela francouzská policistka podle policejního zdroje souvisela s akcí „Charlie Hebdo“

12:55 Policejní vozy a vrtulník obklopují industriální sklad, chtějí převzít od teroristů zadrženou rukojmí

12:51 Jeden z ozbrojených bratrů při vstupu do tiskárny (kde nyní zadržují rukojmí) byl oděn do černého s neprůstřelnou vestou. Jednomu ze zaměstnanců řekl: „Běžte odsud, nezabíjíme civilisty.“

12:23 Policisté vstupují do industriálního areálu, přibližují se do blízkosti dvojici teroristů. Rukojmí, kterou teroristé zadržují, je žena.

12:14 Školy v blízkosti operace jsou uzavřené.

12:05 Policejní dodávky se přesouvají na jiné místo v blízkosti industriální zóny, kde bratři Kouachiové zabarikádováni a zadržují jednoho rukojmí. Teroristé jsou obklíčení.

11:52 Teroristé mají jenoho rukojmí. Podezřelí muži řekli policii: „Jsme připraveni zemřít jako mučedníci.“ Informace přináší Sky NEWS

11:40 Na záběrech Sky NEWS jsou vidět sesítky policejních dodávek, které se účastní akce vedené proti dvojici teroristů.

11:26 Teroristé se zabarikádovali v tiskárně industriální zóny ve městě Dammartin-en-Goële, mají u sebe neznámý počet rukojmí. Policie hovoří pravděpodobně o čtyřech. Policie teroroisty obklíčila a podle serveru Idnes.cz požádala média, aby nevysílali záběry z protiteroristické akce proti ozbrojenců.

11:06 Jak uvedla ČTK, teroristé se nacházejí asi 15 kilometrů od letiště Charlese de Gaulla v Roissy. Francie proto omezila provoz tohoto letiště.

11:00 Podle médií mají ozbrojení uprchlíci na svědomí dalších dvacet zraněných z ranní přestřelky ve městě Dammartin-en-Goële, které se nachází severovýchodně od Paříže. Tato informace se nepotvrdila. Teroristům se podařilo uprchnout v ukradeném voze.

Teroristický útok na satirický týdeník Charlie Hebdo se odehrál ve středu 7. ledna. Dva ozbrojení muži zastřelili během akce 12 lidí. Byli mezi nimi i dva policisté. Z činu jsou podezřelí dva bratři dvaatřicetiletý Chérif Kouachi a o dva roky starší Said Kouachi. Jeden z mužů prosšel výcvikem Ál – Kaidy v Jemenu.