Dánské cestovky lákají mladé Dány na šílenou jízdu po slavných pražských klubech. Loni žíznivá omladina v Praze rozpoutala chlastací orgie. První výpravy by měly do Prahy dorazit už dnes v neděli 9. února. Policie chce předejít incidentům z loňska, kdy opilí Dánové vyvolávali rvačky a demolovali hotely.

Ožral se jak jetel a stoupnul si do hokejové brány. Video dobývá svět

Mladým Dánům jde o levné české pivo a taneční kluby. Občas se zpijí tak, že  skončí na ambulanci nebo policejní stanici.

Od února se změní jízdní řády. Podívejte se, co, jak a zda vůbec pojede

Letos se jich do Prahy chystá na šest a půl tisíce. Pokud se v Praze bude dít to co loni, můžeme čekat divoké pitky, problémy v barech, restauracích či hotelech. Loni některé hotely hlásily statisícové škody, které musela řešit policie. Desítky mladých Dánů skončily v nemocnici, několik jich zadržela policie.

Neuvěřitelné snímky venkovské Prahy. Holešovice, Dejvice, Braník…

Policie má seznam 17 rizikových míst, kde se podle předpokladů budou studenti pohybovat. Jsou mezi nimi 11 barů většinou v centru u Václavského náměstí či na Smíchově, ale třeba také v Čestlicích. Zbývajících šest položek na policejním seznamu jsou hotely mimo centrum města. Bary a hotel bude hlídat policie. Domluvili se na tom starosta první městské části, pražský policejní ředitel a dánský velvyslanec.

U Synkáče bydlí prase v činžáku. Podívejte se na video, jak jde domů

Sedmdesát procent Dánů by mělo do Prahy dorazit na začátku druhého únorového týdne, zbývajících 30 procent v týdnu mezi 17. a 22. únoru.