Reportér pražského vysílání Českého rozhlasu Regina DAB Praha Václav Müller připravuje pořad Prahou Křížem Krážem o zajímavých místech, zakoutí , lidech a souvislostech Prahy. Oslovil šéfredaktora Miluju Prahu Davida Černého, zda by se mohlo udělat společné natáčení o vyhlídkách, ze kterých Miluju Prahu pravidelně vysílá prostřednictvím Facebooku a popisuje Prahu. Takže se na Miluju Prahu živě vysílalo natáčení rozhovoru pro Český rozhlas.

Kostel svatého Vavřince stojí na Petřínském vrchu na úpatí rozhledny - Foto: David Černý
Kostel svatého Vavřince stojí na Petřínském vrchu na úpatí rozhledny – Foto: David Černý

Pánové se sešli na Petřínské rozhledně, která  je sice pětkrát menší než 300metrová pařížská kráska, ale stojí na kopci 320 metrů vysokém. Takže podle Václava Müllera svým způsobem, tak nějak po česku, Eiffelku překonala, a pohled z ní je naprosto úchvatný.

banner 1

„Z Petřínské rozhledny je vidět celá stará Praha, tedy původní čtyři města. Což jsou Hradčany, Malá Strana, s výraznou dominantou kostela Sv. Mikuláše a dole se krásně klikatí Vltava v ohbí. A pod námi už vidíme celé panorama města. Staré Město a k němu se hned přimyká Nové Město,“ komentuje David Černý pro Český rozhlas Regina DAB Praha a současně pro Miluju Prahu výhled z Petřína.

Vypadalo to takhle:

Ve vysílání Českého rozhlasu Regina DAB Praha pak záznam živého vysílání Miluju Prahu vypadal takto.

Reportér Českého rozhlasu DAB Regina Václav Müller a šéfredaktor Miluju Prahu David Černý
Reportér Českého rozhlasu DAB Regina Václav Müller a šéfredaktor Miluju Prahu David Černý při vysíláni na Petřinské rozhledně…

 

Vyhlídka na Pražský hrad z Petřínské rozhledny - Foto.: David Černý - Miluju Prahu.cz
Vyhlídka na Pražský hrad z Petřínské rozhledny – Foto.: David Černý – Miluju Prahu.cz

Pořad Křížem krážem se vysílá na Regině DAB Praha každý den a celý týden má jedno téma, tentokrát David Černý z Miluju Prahu mluvil s Václavem Müllerem o pražských vyhlídkách a ve svém povídání zabrousili i do velké věže svatovítského katedrály, kde se nachází největší zvon království Zikmund.

Vysílání Miluju Prahu ze zvonice svatovítské katedrály sledovalo přes 20 tisíc lidí a vypadalo nějak takhle:

Krásný výhled z Petřínské rozhledny na Prahu. Foto: David Černý
Krásný výhled z Petřínské rozhledny na Prahu. Foto: David Černý

Při natáčen rozhovoru o pražských vyhlídkách sestoupili David a Václav z vrcholu Petřína na Nebozízek o pokračovali ve svém vyprávění.

Pánové sestupovali dolů Petřínem a jelikož prakticky neexistuje pohled na starou Prahu, aby se v něm neobjevil majestátní chrám svatého Mikuláše na Malé Straně, zavedla se řeč i na tento překrásný kostel a jeho věže.

14620019_10202467572045899_744579437_n
Praha od Nebozízku – Foto: David Černý

Poté co opustili Nebozízek svedal se řeč na koho jiného než Karla IV. Ostatně pokud chcete takřka cokoliv vyprávět o Praze jménu tohoto císaře se určitě nevyhnete. Slyšel jste o jeho projektu udělat z Prahy Nový Jeruzalém?

Malá Strana s dominantou chrámu svatého Mikuláše - Foto: David Černý - MilujuPrahu.cz
Malá Strana s dominantou chrámu svatého Mikuláše – Foto: David Černý – MilujuPrahu.cz

Závěrečné povídání v pořadu Českého rozhlasu DAB Regina Prahou křížem krážem, který se vysílá každý den od 11 hodin 45 minut se Václav s Davidem zastavili u petřínské lanovky, aby se pobavili o lanovce letenské, která dříve jezdila od Štefánikova mostu k Letenskému zámečku.

Kalendář Mosty staré Prahy k dostání na eshopu Mlluju Prahu
Kalendář Mosty staré Prahy k dostání na eshopu Mlluju Prahu