Škoda 1101, které se přezdívalo Tudor vsadila při uvedení na trh v reklamní kampani na dokonalé odpružení a pérování. Nuselské schody byly vybrány jako ideální místo pro test a demonstraci vlastností vozu, který se po válce masivně vyvážel do zahraničí. Jak je patrné z videa Tudor zvládl test na Nuselských schodech skvěle. Po schodech při této akce také projely motocykly Jawa a ČZ125T.

bannereshop

Vozy Škoda 1101/1102 vznikaly ve velkém počtu karosářských variant. Ty zahrnovaly základní dvoudveřový sedan (tudor), čtyřdveřový sedan, dodávku, sanitu, kombi, tudor-kabriolet, roadster a vojenskou otevřenou verzi VO/P. Mezi lety 1946–1952 bylo vyrobeno 71 591 vozů všech verzí [p 1], z nichž velká většina byla exportována do řady zemí, nejvíce do Polska, Nizozemska a Belgie. Na bázi vozu Škoda 1101 vzniklo několik kusů závodních speciálů Škoda Sport a Škoda Supersport. (zdroj: wikipedie)

Foto: repro z filmu Britih Pathé
Foto: repro z filmu British Pathé

Snímek zpřístupnila společnost British Pathé, která je jednou z nejstarších mediálních společností na světě. Počátky firmy sahají do 90. let 19. století k zakladateli společnosti a jednomu z pionýrů filmu Charlesi Pathému, který produkoval jeden z prvních filmových zpravodajských magazínů Pathé Gazette.

Nová kniha Davida Černého Nová tajemství Prahy – http://bit.ly/NovaTajemstviPrahy

Total
2
Shares