Tak já vám něco řeknu. Bydlím v centru města celý život a to proto, že má rodina tady žije prokazatelně déle než sto let. Takže nejsem žádná náplava ani zbohatlík. Je to moje rodiště – můj domov.

Když ještě stál stadion Slávie na Letné…

Jsem zvyklý na to, že se ve městě chlastá a že chodí opilci a řvou. A beru to jako daň  za bydlení v centru. Říkám s plnou vážností, že se situace v centru města za poslední dva roky dramaticky změnila. Naše Michalská ulice je v podstatě systematicky devastována. Můj barák ze sedmnáctiletého století je kompletně zničený od sprejerů. V podstatě denně stojí v jakoukoliv noční hodinu a to až tak do šesti hodin rána v ulici dav a skanduje. Prostě tam stojí šedesát lidí v pět hodin ráno a řvou. Když vykouknu z okna někdo v ulici chčije nebo kadí. Ráno je celá ulice prochcaná, posraná, poblitá, plná střepů.

Když na Karlův most napadne první sníh

Sousedovi se asi před rokem z domu odstěhovali podnájemníci, protože se tam nedá žít. Nové nájemníky nenašel. A jak v té ulici bydlím, tak prostě vidím, že pustne. A ještě jednou. Změnilo se to tak před dvěma třema rokama, do té doby prostě občas prošli nějací opilci a řvali. Staré Město nikdy klidovou zónou nebylo a nebude. A věřte tomu, že většina obyvatel je na nějaký ten pouliční hluk zvyklá více, než v jiných částech Prahy. Ale se současnou situací se opravdu musí něco udělat. A myslím si, že na řadě jsou především provozovatelé barů a policie, kteří jsou za to odpovědní. Barmani by si měli uvědomit, že je dobré vycházet se sousedy a že se jim to vyplatí. Zatím to řadě z nich bylo jedno.

Tip na výlet. Sedněte do 22! Uvidíte v Praze vše podstatné

A s těma radama, že pokud chci klid, ať se odstěhuju, s těma běžte laskavě někam…. Už nás tady beztak moc nebydlí….

Nejen policista má talent. Nevidomý mládenec roztleskal Hlavní nádraží

Jo a ještě k tomu, co doopravdy navrhuje radnice. O plošný zákaz skutečně nejde. Radní navrhoval, že pokud zpřísněné kontroly Městské policie s hygienou a samoregulace ze strany barmanů nepomůže, může se v extrémním případě omezit otevírací doba v některých podnicích nebo i v celé oblasti.  Bohužel mediálně lépe vyzní, že radnice chce  zavřít všechny bary na celé Praze 1.