V rámci živého facebookového vysílání Miluju Prahu jsme se tentokrát vydali prozkoumat Prahu přímo z hladiny řeky Vltavy. Průvodcem nám byl převozník pražský a ředitel společnosti Pražské Benátky pan Zdeněk Bergman. Živý přenos vznikl za laskavé podpory Jindřišské věže.

BANNERFINAL01

Vysíláme živě! - Foto: Martin Dobrovodský
Vysíláme živě! – Foto: Martin Dobrovodský

Masivní pilíře Karlova mostu bohužel příliš nepřáli moderním technologiím a živý přenos jsme tak museli několikrát přerušit. Velmi se za to omlouváme a prosíme o shovívavost a trpělivost. Do budoucna se budeme snažit vypilovat naše živé přenosy natolik, aby k podobným výpadkům nedocházelo. I přes mnohdy kolísavý signál jsme vám dokázali přinést téměř půlhodinové vysílání plné zajímavostí z historie i současnosti Karlova mostu, Křižovnického kláštera, Čertovky a dalších míst z obou břehů řeky Vltavy.

Naše putování jsme zahájili v přístavu Pražských Benátek. Na lodi Puškvorec jsme vyjeli z přístavu Judita, který se nachází přímo pod Křižovnickým náměstím. Projeli jsme pod obloukem Karlova mostu a vrátili se k nábřežní zdi pod Křižovnickým klášterem. Podívejte se:

ČTĚTE TAKÉ: Po stopách Juditina mostu! Co zbylo z předchůdce Karlova mostu?

Po opětovném projetí přístaviště Judita jsme se vydali podél Karlova mostu až k tajemné Čertovce. Na lodi jsme propluli její severní část a zastavili jsme až u velkého dřevěného kola Velkopřerovského mlýna:

Z Čertovky jsme se následně vrátili na volnou plochu Vltavy, kde nám Zdeněk Bergman ukázal zajímavé fotografie kláštera Křižovníků a Křižovnického náměstí:

Přímý přenos z projížďky a zároveň „film o filmu“ přenášel také náš partnerský projekt Televize Černá Kukla. Podívejte se na záznam vysílání:

bnner opraven

Fotografie z paluby lodě Puškvorec pořídila Tereza Černá:

Výjezd z přístaviště Judita pod Křižovnickým náměstím - Foto: Tereza Černá
Výjezd z přístaviště Judita pod Křižovnickým náměstím – Foto: Tereza Černá
Na řece - Foto: Tereza Černá
Na řece – Foto: Tereza Černá
Dům Bellevue na Smetanově nábřeží - Foto: Tereza Černá
Dům Bellevue na Smetanově nábřeží – Foto: Tereza Černá
Plavba Čertovkou - Foto: Tereza Černá
Plavba Čertovkou – Foto: Tereza Černá
Domy v Čertovce - Foto: Tereza Černá
Domy v Čertovce – Foto: Tereza Černá

NEPROPÁSNĚTE! Pražské mystérium – přímý přenos západu slunce do svatovítské katedrály

V úterý 21.6 budeme na facebookovém profilu Miluju Prahu vysílaž živě pražské mystérium, kdy slunce na letní slunovrat při pohledu z Křižovnického náměstí na úpatí Karlova mostu zapadne skrze lucerny věží svatovítského chrámu do hrobu svatého Víta. Pustíme Vám na našem facebooku i reportáže a budete moci sledovat toto fascinující představení živě.