Když to vidíte na videu poprvé, tak to prostě překvapí. Z tunelu vyjede k nástupišti devítka, kterou byste spíše čekali na Žižkově.

Exkluzivně do útrob palestinské ambasády! Podívejte se, kde vybouchl trezor

Ve Volgogradu nejde samozřejmě o klasické metro, ale o takzvanou metrotramvaj (Volgogradskij metrotram, rusky Волгоградский метротрам). Linka měří 13,5 km a dá se s ní dopravit ze severního předměstí Volgogradu do centra města.  Na celé trati vedoucí podél řeky Volhy je podle wikipedie 18 stanic. Většina této dráhy je klasická tramvajová rychlodráha, ale úsek o délce 3,3 kilometrů vede v centru města pod povrchem.

Fotky nových stanic pražského metra. Už je poznat, jak budou vypadat

VIDEO: Myš na stanici metra Můstek! Schovala se do držáku na reklamy… :-)

Dvě stanice se podobají stanicím v ruských sítích metra. Celá linka má název Skorostnoj Tramvaj a byla slavnostně otevřena 5. listopadu 1984.  Ve výstavbě je podzemní pokračování v centru města jižním směrem s dalšími třemi stanicemi.

VIDEO: Dělníci překopli potrubí. Dejvická byla plná vody

Vozový park tvoří československé tramvaje Tatra T3SU, které jezdí spřažené do dvojic i jako sólo vozy. V provozu je zde též první prototyp obousměrného tříčlánkového vozu Tatra KT8D5, který se jako jediný vůz svého typu dostal do bývalého Sovětského svazu (původně byl dodán do Moskvy).

UNIKÁTNÍ: Zapomenutá lanovka na Letnou

Tramvaj staví ve stanicích Pionýrská, Komsomolská, náměstí Lenina nebo třeba Pekárna.