V pražské zoo se letos narodilo už druhé slůně. Prvorodička slonice Tamara přivedla na svět osmdesátikilového zdravého samečka. Sloní porod probíhal hladce a sloník se má čile k světu. Už stojí na vlastních a pilně pije mlíčko od sloní mámy. Ředitel ZOO Miroslav Bobek ve vysílání spřátelené Televize Černá Kukla reportérovi Eugenovi Kuklovi řekl úvahu, že hladký průběh porodu ovlivnilo to, že Tamara začala rodit už o noc dříve, ale porod na den přerušila. Což se podle Bobka u slonů stává. Otec slůněte pochází z Barmy a na zadku má vypálené dvě pěticípé hvězdy, kterými byl Ankhor označen jako státní majetek v komunistické Barmě.

SLoník schovaný v mámině bezpečí - Foto: Eugen Kukla
SLoník schovaný v mámině bezpečí – Foto: Eugen Kukla

banner 1

Průvodkyně po pavilonu slonů Petra Voráčková  okolnosti zrození slůněte upřesnila v živém vysílání Televize Černá Kukla: „Byl to dlouho očekávaný porod. Slůně se mělo narodit před měsícem. První termín byl stanoven na začátek září nebo konec srpna. Slůně se narodilo ve 20:10. Mládě už pije a sloní maminka se o něj stará velmi pečlivě.

Dvoudenní sloník si dodává jistotu do života v bezpečí maminky Tamary. - Foto: Eugen Kukla
Dvoudenní sloník si dodává jistotu do života v bezpečí maminky Tamary. – Foto: Eugen Kukla

V tuto chvíli jsou oba odděleni od zbytku stáda z důvodu bezpečnosti. Ve stádu je ještě jedno mládě. Malý slon Maxmilián, kterému je půl roku. Váží ale už 250 kilogramů. a  kdyby si chtěl s novorozeným osmdesátikilovým slůňátkem hrát, nemuselo by to být úplně bezpečné. Malé slůně má zatím dost starostí, aby se vůbec udrželo na nohou. Podívejte se na rozhovor o průběhu porodu, délce sloní březosti, ale i sexuálním životě slonů.

Tamara a její pýcha - Foto: Eugen Kukla
Tamara a její pýcha – Foto: Eugen Kukla

V přímém přenosu Televize Černá Kukla jsme hovořili s ředitelem pražské ZOO Miroslavem Bobkem o boji pražské ZOO za nový pavilon goril s městskou části Praha-Trója. ZOO usiluje o přemístění pavilonu lidoopů z míst, kde stále hrozí povodně, které jsou nebezpečné pro život pražských goril.

mosty-stare-prahy

 

Sloník už pije od Tamary mlíčko. Podívejte se.