V uplynulých měsících jsme vám představili profily fotografů z výstavy Všechny krásy Prahy, která byla od 8. února do 2. dubna k vidění v Jindřišské věži. V dnešním závěrečném díle tohoto seriálu vám přinášíme rozhovor se zpěvačkou Evou Pilarovou, která na výstavě představila své fotografie pražských zákoutí.

BANNERFINAL01

Fotografie z výstavy budou vydražené v aukci. Tak jako v případě výtěžku z prodeje kalendářů na rok 2016 poputuje výdělek opět ve prospěch Klokánku v Hostivici. Díky všem.

Reportáž z výstavy Všechny krásy Prahy, kterou odvysílala Česká televize:


Podívejte se na profily dalších autorů fotografií z výstavy Všechny krásy Prahy:

Jan HamaďákJackie TranOndřej Černín

Charlie fotografMichal JirákRichard Horák

Michal FicKarel DobešDavid Šedivý


Zpěvačka Eva Pilarová během vernisáže výstavy Všechny krásy Prahy - Foto: Praha 1
Zpěvačka Eva Pilarová během vernisáže výstavy Všechny krásy Prahy – Foto: Praha 1

Dobrý den Evo, zajímalo by nás, jak jste se vlastně k fotografování dostala a co vás na něm nejvíce baví?

Prvně jsem se zmocnila tatínkova fotoaparátu, když mě bylo zhruba šest let. Výsledek nic moc, namísto komplet tatínka jsem vyfotila jen jeho nohy.  Další pokusy byly malinko úspěšnější. Stabilně jsem začala fotografovat po roce 1989, kdy se mně otevřely hranice do celého světa. Fotila jsem exotické krajiny, vzdálená města, západy slunce nad mořem, nádhernou Hawaii, koaly v Austrálii a podobně. Velkým zlomem bylo zakoupení digitálního fotoaparátu a setkání v ateliéru s fotografem panem Josefem Loudou. Fotil mě tehdy pro televizní časopis, když mně fotku ukázal v počítači, byla jsem moc spokojená, jen jsem podotkla, že tmavé pozadí mě dělá zbytečně starší. Pan Louda kliknul na cosi myší a pozadí bylo rázem světlé. Doma jsem se pak podívala, jestli nemám takový zázrak ve svém počítači, našla jsem a byla jsem ztracená.  Asi po půl roce úporného snažení jsem měla svoji první výstavu v hudební kavárně Astra v Praze na Václavském náměstí.  7. 4. tohoto roku už to byla sedmdesátá výstava v pořadí, z toho jedna společná s panem Karlem Dobešem a třináct společných s brněnskou fotografkou Helenou Štefanovou.

Foto: Eva Pilarová
Foto: Eva Pilarová

Kde všude už jste své fotografie vystavovala?

Kromě Česka ve Vídni, v Berlíně, v Bratislavě, v Doněcku a třikrát v Moskvě. Jedna moje fotografie visela delší dobu v galerii v Chicagu.

Na výstavě Všechny krásy Prahy jsou k vidění Vaše fotografie pražské architektury. Zaměřujete se výhradně právě na architekturu, nebo Vás zajímají i jiná témata?

Fotím v podstatě všechno, co neuteče. Nejraději ovšem městská zákoutí. Ale také náš venkov či západy slunce. Východ mám jen jeden, jsem líná vstávat.

Foto: Eva Pilarová
Foto: Eva Pilarová

Vaše fotografie jsou pojaty velmi originálně. Zajímavě pracujete s barvami i perspektivou fotografovaných budov. Jak takového efektu docílit? 

Digitální fotografie upravuji následně na počítači. Pan fotograf Josef Louda mně poradil, abych nikdy nikomu neříkala jak, tak se nezlobte, prosím, že neodpovím.

Praha je plná nádherných a fotogenických míst. Zajímalo by nás, zda máte v Praze nějaké speciální místo, kam se vždy ráda vracíte?

Nejraději mám Strahovské nádvoří, Nový Svět, Malou Stranu a Kampu.

Foto: Eva Pilarová
Foto: Eva Pilarová

Máte oblíbenou fotografii, která ve Vašich očích nějakým způsobem převyšuje ty ostatní?

Ještě předloni to bylo těžce umělecké dílo – náš kocour mezi trpaslíkama i se Sněhurkou.  Ale kocourek už není …

Na naší stránce Miluju Prahu dáváme prostor profesionálním i amatérským fotografům. Měla byste nějakou radu pro všechny začínající fotografy?

Jéje, jaké bych si já mohl a dovolit dávat rady začínajícím fotografům! Snad jen můžu doporučit hodně drzosti a nenechat se odradit.

Foto Eva Pilarová
Foto Eva Pilarová
Foto: Eva Pilarová
Foto: Eva Pilarová

Kupte si fotografie z výstavy!

Fotografie z výstavy Všechny krásy Prahy jsou v prodeji na eshopu Miluju Prahu. Fotky dostane přesně v té podobě, v jaké byly vystavené na výstavě. Vytištěné v profesionální fototiskárně na KAPA desky o rozměru 60×40 centimetrů. Lehčené desky KAPA jsou sendvičové desky s polyuretanovým jádrem, určené pro interiérový design, grafické prezentace a výstavní účely. Jejich předností je perfektní provedení a exkluzivní vzhled.