Blíží se konec ledna a s ním i pololetní vysvědčení. Hned po něm začíná každoroční seriál jarních prázdnin, na které se děti jistě těší a které by nejedno z nich rádo strávilo na horské sjezdovce. Rodiče proti tomu obvykle nic nenamítají a naopak i oni rádi vypadnou z města a pracovní stresy a kolabující dopravu na týden vymění za pořádnou lyžovačku.

Foto: SKiMU
Foto: SKiMU

Užít si tedy chtějí obě tradičně „znesvářené“ strany, ale jarní prázdniny jsou přece jenom pro děti, a tak bude namístě volbu střediska, do kterého vyrazíte, podřídit jejich potřebám. Na co se tedy při výběru soustředit?

Především je třeba zjistit vybavenost takového střediska. Tedy jestli nabízí pro děti něco navíc. Budou děti mít co dělat, i když třeba bude právě sněžit tak hustě, že nebude vidět na krok? Nebo když zafouká severák, že by byl problém udržet se na nohou, natož na lyžích? Nemluvě o tom, že by sníh nebyl vůbec, protože to je můra všech lyžařů, a proto nic takového nechceme přivolávat… Prostě budou si děti mít kde hrát? Nebo v nepřízni počasí budou zavřené v pokoji a s lyžařskými brýlemi na očích budou koukat z okna? Ne že bychom vám takovou eventualitu přáli, ale počasí na horách je nevyzpytatelné a s každou komplikací je třeba počítat. Ani ve SKiMU v Malé Úpě v Krkonoších neumíme poručit větru, sněhu, ale nadmořská výška kolem 1000 metrů a kvalitní zasněžovací technika zaručují, že sněhové podmínky v době jarních prázdnin budou patřit k těm nejlepším v republice. Ovšem Krakonoš je Krakonoš a jako každý stařík má své vrtochy. Ani v takových případech ale v Malé Úpě není nic ztraceno. Areál se nachází těsně u hranic s Polskem, což přímo vybízí k návštěvě našich severních sousedů. Pokud není problém v počasí, ale v tom, že si jen chcete na jedno odpoledne od lyžování odpočinout, nabízí se výlet na nejvyšší českou horu Sněžku – ta je totiž od sjezdovek na dohled. Příležitostí k využití času mimo sjezdovky je v Malé Úpě dostatek!

Foto: SKiMU
Foto: SKiMU

Další věcí je, jestli je středisko na dětského lyžaře vůbec připravené a jestli třeba nezastává „rovnostářskou“ politiku typu: lyžař je lyžař, tak jaképak copak. Děti totiž potřebují jiný přístup, a tok jak od zřizovatelů střediska – dětský park apod. –, tak ze strany provozovatelů: vnímavý a přívětivý vlekař, který jim pomůže při nástupu na vlek, je trochu jiné kafe než nerudný chlapík, který se jim nejdřív směje a následně soptí nepublikovatelné výrazy, když kvůli nim musí vlek zastavit. Ničeho takového se v Malé Úpě bát nemusíte. V blízkosti hlavních sjezdovek se nacházejí dva dětské vleky, kde je o děti skvěle postaráno, a pokud vaše ratolesti ještě nepatří mezi zdatné lyžaře, ochotně se o ně postarají vyškolení instruktoři v lyžařské škole. Děti se zde navíc zabaví, i když už je pokořování sjezdovek omrzí. Například každou středu zde pořádáme závody na bobech Zipfy pro děti i dospělé o skvělé ceny.

Neopomenutelným faktorem je bezpečnost. Ta sice závisí především na tom, čím svého potomka vybavíte, a taky na tom, jak se ostatní lyžaři i on sám bude na sjezdovce chovat. Důležitá je ale i sjezdovka a to, jak je upravená. Pokud o sobě hlásá, že je tzv. modrá, ovšem ve skutečnosti obsahuje rychlé a úzké pasáže, na nichž není problém trefit strom, je něco v nepořádku. V Malé Úpě na bezpečnost dbáme, protože ani my nemáme radost ze zraněných návštěvníků. Dostatečně široké a pravidelně upravované sjezdovky jsou pro nás nepřekročitelným standardem.

Když už jsme si připomněli bezpečnost, zastavme se nyní u toho, co je vždy až na prvním místě – tedy u peněz. Lyžování máme sice rádi a na sjezdovkách se cítíme skvěle, ale většinou kvůli tomu nehodláme zrušit rodinný rozpočet. Důležité tedy je najít si ty správné slevy, které jako rodina můžete využít. V Malé Úpě nabízíme široké možnosti rodinných skipasů s volitelnou délkou platnosti i počtem lyžujících členů rodiny. Například dítě s vámi u nás může lyžovat již od 400 korun za týden. Přesný ceník najdete na http://www.skimu.cz/specialni-nabidky/skimu-pack. Vybere si každý!

 

Jestliže tedy hodláte jarní prázdniny strávit s lyžemi na nohou a na poslední chvíli hledáte, kde byste to provedli, SKiMU v Malé Úpě je pro vás ideálním místem. Nabízí se vám nádherné prostředí nejvyšších českých hor v čele se Sněžkou v těsné blízkosti. Nadmořská výška 1000 metrů zaručuje nejlepší možné sněhové podmínky v celé České republice. Komplexní servis pro velké i malé lyžaře a perfektně upravené sjezdovky jsou tu samozřejmostí. V tomhle lyžařském ráji navíc můžete být už za 2 hodiny cesty autem z Prahy.

 

Abyste věřili, že vám nelžeme, podívejte se na stránky www.skimu.cz. A přijeďte k nám. Těšíme se na vás!