Že je Praha krásné město, o tom nemůže být pochyb.  A snad nejkrásnější pohled na ni je z výšky. Jenže křídla nám, obyčejným smrtelníkům, bohužel nenarostla… Fotografiemi a textem přispěla na Miluju Prahu Dagmar Veselková.

BANNERFINAL01

Naštěstí nám ale zůstaly po předchozích generacích pražské věže. A není jich málo! Ne nadarmo má Praha dávný přívlastek „stověžatá“.

Pravda, do starých věží nebývá zrovna nejpohodlnější přístup, ale to, co shora uvidíme, bohatě vynahradí vynaloženou námahu. Zvlášť, když si pro návštěvu vybereme  čas, kdy se rychle mění povětrnostní podmínky. Praha – ta parádivá dáma – teď najednou neví, zda zvolit róbu růžovou, oranžovou, blankytnou či temně modrou… a nakonec se ještě místo klenotů ozdobí rozsvěcujícími se okny a lucernami.

Fascinující Praha z ptačí perspektivy od Dagmar Veselkové
Nad pražskými střechami vévodí (zleva): věž Staroměstské radnice, na obzoru premonstrátský Strahovský klášter, v popředí kostel Matky Boží před Týnem, opět na obzoru pražská silueta nejznámější – Pražský hrad a Katedrála, vpravo v popředí pak kostel sv. Jakuba Většího se svou zvláštní dvojicí odlišných věží. - (Foto: Dagmar Veselková)
Nad pražskými střechami vévodí (zleva): věž Staroměstské radnice, na obzoru premonstrátský Strahovský klášter, v popředí kostel Matky Boží před Týnem, opět na obzoru pražská silueta nejznámější – Pražský hrad a Katedrála, vpravo v popředí pak kostel sv. Jakuba Většího se svou zvláštní dvojicí odlišných věží. – (Foto: Dagmar Veselková)
Jak jsme provedli hollywoodskou hvězdu Johna Hurta Prahou…
Za novodobou stavbou v proluce Myslbek vykukuje zlatá korunka Národního divadla; v popředí je vidět zadní trakt Stavovského divadla, za ním věže kostela sv. Havla. Dále napravo stojí kostel sv. Jiljí, za nímž se ve svahu Petřína matně rýsuje Hladová zeď, část opevnění, které nechal od roku 1360 budovat Karel IV. - (Foto: Dagmar Veselková)
Za novodobou stavbou v proluce Myslbek vykukuje zlatá korunka Národního divadla; v popředí je vidět zadní trakt Stavovského divadla, za ním věže kostela sv. Havla. Dále napravo stojí kostel sv. Jiljí, za nímž se ve svahu Petřína matně rýsuje Hladová zeď, část opevnění, které nechal od roku 1360 budovat Karel IV. – (Foto: Dagmar Veselková)
 Rok 2015 v číslech Miluju Prahu. 239 článků, 17 fotoalb, 986 fotografů
Ještě jednou Stavovské divadlo a kostely sv. Havla a sv. Jiljí, tentokrát pod dramatickou oblohou. - (Foto: Dagmar Veselková)
Ještě jednou Stavovské divadlo a kostely sv. Havla a sv. Jiljí, tentokrát pod dramatickou oblohou. – (Foto: Dagmar Veselková)
 Mohan Masilimani se do Prahy zamiloval. Kvůli ní se naučil fotit
Pod temným nebem vede rozsvěcující se Celetná ulice oči i kroky chodců ke Staroměstské radnici. Na obzoru je vidět Petřínskou rozhlednu a Strahovský klášter. Napravo od Celetné ulice se rýsuje dosud temný kostel Matky Boží před Týnem; svítit už začíná Pražský hrad. Panorama vpravo uzavírají obě věže kostela sv. Jakuba Většího. - (Foto: Dagmar Veselková)
Pod temným nebem vede rozsvěcující se Celetná ulice oči i kroky chodců ke Staroměstské radnici. Na obzoru je vidět Petřínskou rozhlednu a Strahovský klášter. Napravo od Celetné ulice se rýsuje dosud temný kostel Matky Boží před Týnem; svítit už začíná Pražský hrad. Panorama vpravo uzavírají obě věže kostela sv. Jakuba Většího. – (Foto: Dagmar Veselková)
Marek Kijevský zabalil Prahu do modré
Nebe se projasnilo, rozsvítila se i silueta kostela Matky Boží před Týnem a v dálce Strahovský klášter - (Foto: Dagmar Veselková)
Nebe se projasnilo, rozsvítila se i silueta kostela Matky Boží před Týnem a v dálce Strahovský klášter – (Foto: Dagmar Veselková)
Krásnou dámu Prahu zdobí čím dál víc světelných šperků … - (Foto: Dagmar Veselková)
Krásnou dámu Prahu zdobí čím dál víc světelných šperků … – (Foto: Dagmar Veselková)
Přichází večer. Praha ho vítá v temně modré toaletě poseté zlatými klenoty, sama největší klenot v očích všech svých obdivovatelů… - (Foto: Dagmar Veselková)
Přichází večer. Praha ho vítá v temně modré toaletě poseté zlatými klenoty, sama největší klenot v očích všech svých obdivovatelů… – (Foto: Dagmar Veselková)